13.07.2021

Науковці пояснили, чому розплодились на морських курортах сонечки і коли нашестя скінчиться

Комашки кусаються, але приносять і багато користі.

Чорноморське узбережжя Миколаївщини та Одещини накрили міріади оленок. Відпочивальники викладають у Мережі відео та фото, як сонечки обліпили все навкруги. Люди кажуть, через навалу цих комах постраждали їхні відпустки.

Мільйони сонечок скрізь — на речах, шезлонгах, на піску, та пляжних навісах. У Коблевому навала сонечок почалася три дні тому. Вони літають тут хмарами, фактично окупували берег.

Катя з родиною приїхала сюди з Тернополя на тиждень. Каже, вже половину відпустки потерпають від сонечок. «Це не можливо просто, з маленькою дитиною, він весь покусаний. Якби знали, що зараз їх сезон, то ми б сюди не приїхали», — переконує відпочивальниця.

Комахи милі, зізнаються люди, але якби їх не було так багато. Діти ж сонечкам радіють — рахує чорні цяточки на спинці, вважає це віком сонечок, і читають їм віршики.

Сонечки не лише у Коблевому, а скрізь узбережжям Миколаївщини та Одещини. Найбільше ж їх у садах та виноградниках – цілі рої. На виноградниках сонечок багато, бо саме там їхня їжа, кажуть ентомологи. І розплодилися вони через особливі погодні умови. «Внаслідок досить теплою зими добре перезимувала здобич сонечок — це рослинні комахи – попелиці, коцити, деякі кліщі. У них було достаток їжі, чим вони скористалися і успішно розмножилися», — пояснює Іван Драч.

А от місцева влада закликає відпочивальників сонечок не лякатися. «Відпочивальникам не треба звертати на це увагу — це не комарі ті, що кусають. А це просто сонечки, які приносять користь. Зараз тлю поїсть і будуть і яблука, і виноград, і полуниця», — переконує заступник голови Коблевської ОТГ Іван Кепін.

У сільраді запевняють, вже до понеділка сонечки перелетять туди, де живе їхня їжа — польові шкідники. І залишать у спокої відпочивальників.

Джерело: ТСН

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *