12.10.2021

«Наші 30»: миколаївців запрошують на покази документальних фільмів про буремні 90-ті в Україні

Миколаївців запрошують на покази документального кіно із циклу «НАШІ 30» про українські 90-ті.

Протягом трьох днів містяни та гості міста зможуть подивитись 9 стрічок про боротьбу українців за загальнолюдські, громадянські цінності та права людини у часи, коли всім доводилося і виживати, і будувати нову країну.

Покази відбудуться протягом трьох днів, з 12 по 14 жовтня, о 18:30 у громадському просторі *8 ПРИЧАЛ (вул. Варварівський узвіз, 5А) в рамках Фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week: CHANGE. Вхід на усі події вільний.

«НАШІ 30» — це документальний мультимедіапроект Суспільного мовника до 30-ї річниці Незалежності України про історію 1990-х років, розказану самими українцями.

«Українські 90-ті – це тема, яка однаково цікавіть і «зшиває» аудиторію українців, незалежно від віку / політичних переконань та місця проживання. Тому ми вирішили заглибитися у це питання та розказати саме про українські 90-ті, адже до цього цю тему ігнорували і подавали переважно у російському контексті. 30 років незалежності дуже по-різному вплинули на життя українців, та все ж ми прожили перше незалежне 30-річчя разом і нам є чим пишатися та що сказати одне одному», — зазначають організатори.

Миколаївці матимуть змогу відвідати три кіновечори та взяти участь у відкритих дискусіях з авторами фільмів. Зможуть разом пригадати великі події та явища напередодні та після проголошення незалежності України.

Герої фільмів — перші еко-активісти з Нетішина та Запоріжжя, члени шахтарських страйкомів, які ходили маршем на Київ, воїни-афганці, які зрозуміли для себе суперечливість Афганської війни; спортсмени та власники перших нічних клубів, «човникарки» та послідовники «Білого братства» — всі ті, хто у «новій» Україні шукав та перевинаходив себе.

Програма кінопоказів:

День 1. 12 жовтня о 18:30

«Я не зламалась» – історії трьох українок, які обрали різні життєві сценарії (від човникарки до модельного бізнесу) та були змушені «перевинаходити» себе в умовах дефіциту та безробіття 90-х.

«Все дозволено!» – фільм про нові розваги, що з’явилися у 1990-ті: перші нічні клуби у Харкові; перший сексшоп у Івано-Франківську; перші відеосалони, де люди разом дивилися порнофільми; перше казино в Слов’янську і перші покази мод за участі фокусника. Нові розваги і новий вимір свободи.

«Той день коли» — історія про незвичайні обставини, в яких українці зустріли відновлення незалежності.

День 2. 13 жовтня о 18:30

«Самоповернення в Крим» – стрічка про дискримінацію та різні виклики, через які пройшли кримські татари, повертаючись у Крим після десятиліть депортації наприкінці 1980-х.

«З ногами на вівтар. Біле братство» — фільм про історію «Білого братства», найвідомішу релігійну секту у пострадянських країнах.

«Швидше, вище, сильніше в 90-ті» — історія про перших спортсменів доби незалежності, умови їх тренувань, поїздок на закордонні змагання.

День 3. 14 жовтня о 18:30

«Чуєш гуркіт касок?» – історія про шахтарські протести та їх внесок у незалежність України.

«Горів не блок» – розповідь про екопротести після Чорнобиля: від Нетішина на Західній Україні, поблизу якого добудовували Хмельницьку АЕС, до Запоріжжя, де студенти-екоанархісти вилазили на труби Коксохіму, щоб зупинити шкідливе виробництво.

«Ми вас туди не посилали» — чотири історії колишніх афганців, які воювали у різні роки і говорять про свій досвід війни, фізичні та моральні травми і те, чи вдалося їх побороти. Фільм про замовчування, яке ризикує стати циклічним.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *