30.01.2020

На базі ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» відбулись гарнізонні тактико-спеціальні навчання з гасіння пожежі та порятунку постраждалих

30 січня співробітники Миколаївського міського гарнізону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту тренувались гасити пожежу у будівлі промислового підприємства.

Гарнізонні тактико-спеціальні навчання з особовим складом відбулись на базі державного підприємства науково-виробничого комплексу газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» у м. Миколаєві, повідомили в прес-службі.

Складність гасіння пожежі на об’єкті полягає у значній кількості горючих матеріалів (кабельна продукція, матеріальні цінності, робочий одяг, паперові вироби, ізоляційні матеріали та пластмасові матеріали, які при горінні виділяють отруйні речовини). Черговими караулами детально вивчено оперативно-тактичну характеристику приміщень та особливості можливого розвитку пожежі.

За тактичним задумом, внаслідок короткого замикання електропроводки в приміщенні складу №2 на 3-му поверсі головного магазину заводу, де перебувало 5 людей, виникла пожежа. Адміністрація об’єкту сповістила про пожежу 26 державну пожежно-рятувальну частину (об’єктова частина), провела заходи з евакуації працівників, гасіння первинними засобами пожежогасіння, знеструмлення будівлі та введення в дію внутрішнього протипожежного водопроводу.

На момент прибуття першого підрозділу ДСНС площа пожежі склала 50 кв м, в службово-побутових приміщеннях на 3-му поверсі залишилося 4 працівники, які не могли самостійно вийти з небезпечної зони. Рятувальники провели евакуацію трьох робітників на свіже повітря, ще двох постраждалих зняли за допомогою автодрабини з даху головного магазину. Між третім та четвертим поверхом сталося обвалення будівельних конструкцій, ланкою газодимозахисників проведено деблокування потерпілого з-під завалу. Одночасно з цим, рятувальники гасили пожежу, подавали стволи на захист суміжних приміщень, здійснювали контроль за безперебійною подачею вогнегасних засобів, для координації дій підрозділів було організовано роботу оперативного штабу.

Загалом до навчань залучалось 45 осіб, 12 одиниць основної та спеціальної техніки ДСНС. Учасники тренування впорались із поставленими завданнями на оцінку «добре».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *