25.03.2019

На Донбасі обстріляли дві школи

Один з обстрілів стався вранці 21 березня, коли учні вже перебували в школі, інформує українська сторона СЦКК.

Українська сторона СЦКК заявила, що сепаратисти обстріляли два шкільних заклади в окупованому Донецьку. Про це в понеділок, 25 березня в соцмережі Facebook повідомляє прес-центр ООС.

Зазначається, що, за даними звіту СММ ОБСЄ від 23 березня 2019 року, в мікрорайоні Трудовські Петровського району міста Донецька на вул. Самарській представниками місії зафіксовано пошкодження будівлі школи.

«Це — 15-сантиметрова пробоїна на висоті 30 см від землі. За оцінкою патруля ОБСЄ, пошкодження завдані вогнем з великокаліберного кулемета«, — йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, за спроби патруля СММ з’ясувати обставини події, залякані сепаратистами працівники школи відмовилися відповісти на будь-які питання.

Зазначається, що зазначена схема свідчить, що ЗСУ жодним чином не можуть бути причетні до пошкодження школи з тих причин, що відстань до найближчих позицій українських військових становить щонайменше 3450 метрів, що є недосяжною метою для стрільби з кулемета, а також і те, що школа розташована всередині житлового кварталу і з усіх боків оточена житловими будинками.

«Зважаючи на те, що пошкодження перебуває на висоті 30 сантиметрів від землі, куля не змогла б обійти всі ці будинки», — йдеться в повідомленні.

У другому випадку за адресою проспект Шкільний, 13 в населеному пункті Гольмовський (непідконтрольний уряду) команда місії ОБСЄ бачила 1-сантиметровий отвір і кілька тріщин у вікні другого поверху з північного боку школи. При цьому, як повідомляється, працівникам школи заборонили впускати спостерігачів місії всередину закладу для огляду місця пошкодження і спілкуватися з цього питання. Співробітники школи повідомили тільки те, що пошкодження утворилося в результаті влучання кулі ввечері 20 березня.

«Зазначена схема підтверджує, що Збройні сили України не можуть бути причетні до пострілу по школі, зважаючи на те, що відстань до фактичної лінії зіткнення і відповідно розташування найближчих позиції українських військових становить понад 2200 м. Крім того, будівля школи розташована всередині щільної житлової забудови багатоповерхових будинків. Більше того, профіль рельєфу в напрямку українських позицій є закритим, тобто створює перешкоду для ведення вогню зі стрілецької зброї«, — повідомили в СЦКК.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *