03.12.2019

На Львівщині в «реабілітаційному центрі» катували людей

Ніякої кваліфікованої медичної допомоги «пацієнти» не отримували, при цьому місячна плата за «лікування» надходила від родичів.

На Львівщині викрили діяльність так званих «реабілітаційних центрів», де незаконно утримували і катували людей, повідомляється у вівторок, 3 грудня, в прес-центрі правоохоронців.

У так званих «реабілітаційних центрах» осіб, залежних від психоактивних речовин, утримували проти їх волі, змушували працювати і жорстоко карали за найменші порушення режиму.

«У період з 2016 до 2019 року 34-річний житель Львова організував у селах Пустомитівського району діяльність трьох центрів для перебування і платного «лікування» людей від алкогольної та наркотичної залежності. Ніякої кваліфікованої медичної допомоги «пацієнти» не отримували, при цьому місячна плата за «лікування», яку платили родичі утримуваних, становила від 7 до 12 тисяч гривень.

Організатор разом зі спільниками утримували «пацієнтів» у центрах проти їх волі у шкідливих для здоров’я умовах, а також використовували їх примусову працю. Деякі з них були поміщені в установи примусово», — повідомили в поліції.

У «пацієнтів» вилучали мобільні телефони, а за спроби самовільно покинути приміщення центру були передбачені жорстокі покарання. Психологічне і фізичне насильство відносно утримуваних застосовувалося також за будь-які інші порушення так званих «правил перебування в реабілітаційному центрі».

Зараз зловмисникові повідомили про підозру у вчиненні низки злочинів, серед яких — незаконне позбавлення волі або викрадення людини та катування.

Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, — до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *