02.07.2020

На Миколаївщині горить сміття — їдучий дим отруює життя людям

Вогнеборці ліквідовують пожежу на сміттєзвалищі площею 1000 м кв у Вітовському районі Миколаївської області.

1 липня о 16:59 на лінію «101» надійшло повідомлення про пожежу сміття на полігоні твердих побутових відходів ПП «Мильча» на вул Набережна, 2, у с. Мішково-Погорілове Вітовського району, повідомили в ДСНС

За викликом направлено вогнеборців 4, 16 державних пожежно-рятувальних частин, чергову зміну оперативно-координаційного центру. Також залучено водовозки від 5 ДПРЧ та аварійно-рятувального загону спеціального призначення, автомобіль газодимозахисної служби, два МАЗи (водовозки) від ТОВ «Карлс Клінінг», трактор з відвалом ДТ-75 від ПП «Мильча».

Зранку на місце також направлено черговий караул 1 ДПРЧ.
Завдяки вчасно вжитим заходам, о 19:00 пожежу локалізовано на площі 1000 м кв. Ліквідація наразі триває, адже майже по всьому периметру є  осередки,  які тліють, подекуди із наявністю окремих осередків відкритого горіння.
Загалом з початку гасіння залучалось 8 одиниць техніки та 34 особи.

Прикро, що пожежі на даному об’єкті мають систематичний характер, підприємство самоусунулось від виконання прямих обов’язків щодо забезпечення протипожежної безпеки на об’єкті, а з настанням посушливої погоди (в додаток необережним поводженням з вогнем та здатністю звалищ до самозаймання через накопичення біогазів) є більш ймовірними. І це при тому, що кількість пожеж на відкритих територіях області зростає, а ситуація з обіцянками залишається на рівні пустих слів.

Мешканці найближчого населеного пункту обурені, адже на власних подвір’ях люди не можуть нормально дихати через задушливий їдкий дим.

Говорячи про забезпечення протипожежної безпеки на даному об‘єкті, маємо низку наявних порушень, серед яких: порушення технологічного регламенту захоронення твердих побутових відходів, відсутність вододжерел, пересипання шарів сміття землею, недостатня кількість спецтехніки та не перекрито доступ сторонніх осіб на територію об’єкту. Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 № 435 затверджені “Правила експлуатації полігонів твердих побутових відходів” керівництвом полігону побутових відходів (сміттєзвалища) має бути затверджена інструкція про заходи пожежної безпеки, в якій встановлюються порядок і спосіб забезпечення пожежної безпеки, обов’язки та дії працівників у разі виникнення пожежі, застосування первинних засобів пожежогасіння (які мають бути обов’язково в наявності та достатній кількості разом із всією іншою комплектацією пожежних щитів задля гасіння на початкових стадіях.)
Правила експлуатації полігонів твердих побутових відходів (сміттєзвалищ) є обов’язковими для суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, які здійснюють діяльність, пов’язану з експлуатацією та утриманням полігонів побутових відходів (сміттєзвалищ). Ситуація набуває критичної позначки, рекомендації та прохання представників ДСНС ігноруються.


ГУ ДСНС України у Миколаївській області

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *