29.06.2021

На Миколаївщині громади створять служби підтримки жертв домашнього насильства


11 територіальних громад Миколаївської області подали документи для отримання субвенції з державного бюджету на створення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства. Загальна сума заявки трохи більше 26 000 000 гривень.

Про це розповіла начальник відділу по роботі з сім’єю департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Зоя Дмитрієва.

За її словами, ці гроші планують витратити на розширення обласного притулку для жертв домашнього насильства. Станом на червень 2021 р він розрахований на 12 місць. Такі ж притулки повинні відкрити в Веселинівської громаді, Первомайську та Снігурівці. У Казанці, Новому Бузі і Кривому Озері — денні центри перебування жертв домашнього насильства з кризовими кімнатами, де вони зможуть отримати притулок на десять днів, різні види соціальної, правової та психологічної допомоги.

У планах і відкриття трьох консультаційних центрів для тих, хто постраждав від домашнього насильства, вони будуть розміщуватися в Очакові, Новій Одесі і Прибужанівська територіальній громаді. Рішення про виділення субвенції з державного бюджету повинна прийняти відповідну комісію Міністерства соціальної політики.

«Часто жертви (домашнього насильства — ред.) Терплять через те, що їм нікуди піти, тому що вони проживають разом з кривдником. Тому вкрай необхідно розширювати мережу установ, де жертви насильства зможуть отримати допомогу», — розповіла Зоя Дмитрієва.

За словами старшого інспектора з особливих доручень управління превентивної діяльності Нацполіціі в Миколаївській області Олександра Козловця, на Миколаївщині за п’ять місяців 2021 року співробітники поліції задокументували близько півтори тисячі фактів домашнього насильства, було відкрито 191 кримінальне провадження, складено одна тисяча двісті шістьдесят дві протоколу про адміністративне правопорушення.

На профілактичний облік з початку 2021 року поставили 877 кривдників. Всього в області, за станом на червень 2021 року, на обліку перебувають 1910 кривдників, 90% з них чоловіки.

«Якщо є ризики для життя або здоров’я, ізолювати жертву від кривдника можливо. Для цього поліцейські використовують термінові заборонні приписи. Обмежувальні приписи можуть виноситися тільки за рішенням суду«, — розповів Олександр Козловець.

Згідно із законодавством, кривдники також несуть кримінальну відповідальність за відмову проходити корекційну програму з психологом. За словами Зої Дмитрієвої, з початку 2021 року на проходження такої програми направили 14 кривдників, з них тільки один повністю пройшов програму, шість — на стадії проходження. Відповідають за створення умов для проходження кривдниками корекційних програм територіальні громади.

Джерело: СвідокІнфо

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.