15.07.2021

На Миколаївщині жителі сіл їздять в місто для отримання необхідних крапельниць та ін’єкцій

У селі Шевченкове відбулись збори жителів щодо медичного обслуговування в місцевій амбулаторії. У зв’язку з карантином у закладі припинили проводити деякі процедури, людям доводиться їздити в місто для отримання необхідних крапельниць та ін’єкцій.

Місцева жителька Ольга Соболєва зібрала понад 1300 підписів людей, які мають претензії до реалізації медичної реформи на місцях. У селі була повноцінна лікарня зі стаціонарним відділенням, яке закрили після реорганізації закладу. Зараз тут працює два сімейних лікарі, які надають лише амбулаторну та невідкладну медичну допомогу, це що стосується уколів та крапельниць.

Сама амбулаторія, як і інших 14 пунктів здоров’я, або подібних амбулаторій громади, входять до складу комунального підприємства «Медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Мішково-Погорілівської сільської ради» – це юридична адреса таких центрів, яка допомагає в кожній амбулаторії зекономити витрати на утримання юристів, бухгалтерів тощо. Всі ці установи – це заклади первинної ланки. Відтак жителі сіл мають їздити на уколи в місто, або ж робити ін’єкції самотужки.

«Зараз карантин і ми не можемо собі дозволити в якихось великих об’ємах… Карантинні обмеження говорять про те, що ми менше повинні призначати ін’єкційних процедур, більше переходити на таблетовані види лікування», – говорить директор Медичного центру первинної медико-санітарної допомоги Мішково-погорілівської сільської ради Павло Цопа.

Приміщення колишньої лікарні, а тепер амбулаторії зараз використовується частково. Другий поверх нежитловий. У 2022 році тут планують відремонтувати дах.

«Те, що потрібно від громади, а саме: фінансове забезпечення діяльності наших медичних установ. Це і пункти здоров’я, і амбулаторії по всій громаді. Також ми зберегли всі ставки медичні. Нам передали частину закладів із Снігурівського району, ми всі їх зберегли жодну людину не скоротили. Зараз нам не вистачає сімейних лікарів. Є певні особливості карантинного періоду з надання певних видів послуг», – розповів голова Шевченківської територіальної громади Олег Пилипенко.

За словами кореспондента Суспільного Олександра Гордієнка, у Шевченківському будинку культури зібрались 30 людей.

На зібранні Павло Цопа сказав, що обговорить на рівні області шляхи розв’язання проблеми та 20 липня приїде до села повідомити про результат.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.