31.07.2019

На Миколаївщині за фактами булінгу складено 11 адмінпротоколів

Тема шкільного булінгу останнім часом не втрачає актуальності. Випадки цькувань, образ, принижень, знущань серед дітей один над одним непоодинокі.

Повідомляє прес-служба прокуратури Миколаївської області.

Булінг (від англ. to bull — переслідувати) — це агресивна свідома поведінка однієї дитини (або групи) стосовно іншої, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності,  про яку ще 10 років тому мало хто знав. А сьогодні Україна посідає 9 місце з-поміж 42 країн світу за кількістю випадків булінгу серед підлітків.

Ювенальні прокурори Миколаївщини з метою запобігання протидії жорстокості та насильству серед неповнолітніх стосовно однолітків (булінгу) й протидії залежної поведінки систематично проводять профілактичні заходи серед них, спрямовані на попередження правопорушень  з боку неповнолітніх.

З 19 січня, відколи в Україні почав діяти закон щодо протидії булінгу, правоохоронцями Миколаївщини складено 11 протоколів за фактами вчинених дітьми булінгу за ч.1 ст. 173-4  Кодексу України про адміністративні правопорушення. Наразі судом розглянуто 7 протоколів та до адміністративної відповідальності у виді штрафу притягнуто батьків неповнолітніх з Арбузинського, Вознесенського та Очаківського районів.

Загалом, за цькування, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, передбачено покарання у вигляді штрафу від 850 грн до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Такі ж дії, які вчинить група осіб або одна особа повторно впродовж року, каратимуться штрафом від 1700 грн до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

Якщо ж діти-булери є малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, то за вчинення правопорушення будуть відповідати їх батьки. Їм також можуть обрати стягнення у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.

Також, відповідно до ч.5 ст. ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення притягуватимуться до адміністративної відповідальності й керівники закладів освіти, які не повідомили правоохоронців про булінг.

Розмір штрафу становить 850 – 1700 грн або ж їм можуть бути призначені виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *