09.10.2019

На Миколаївщині за фактами домашнього насильства поліція відкрила 16 кримінальних проваджень та склала 2241адміністративний протокол

На профілактичний облік поставили 1521 кривдника.

З початку року поліцейські ГУНП в Миколаївській області зареєстрували 4623 заяви та повідомлення про домашнє насильство, склали 2241 адміністративний протокол за вчинення домашнього насильства за ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У переважній більшості це особи чоловічої статі (майже 91%). Усього на превентивному обліку перебуває 1657 осіб (90,7% — чоловіки).

Про це розповіли в управління превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області.

Крім того, слідчими підрозділів поліції відкрито 16 кримінальних проваджень за статтею 126-1 Кримінального кодексу України («Домашнє насильство») за фактами систематичного вчинення насильства відносно членів родини. З них по 10 провадженням складено обвинувальні акти.

За результатами розгляду вказаних кримінальних проваджень суд визнав винними трьох осіб у вчинені домашнього насильства. Двом кривдникам призначено покарання у вигляді одного місяця арешту та 150 годин громадських робіт відповідно. До третього засудженого застосовано покарання у вигляді одного року обмеження волі. При цьому, останнього чоловіка звільнено від відбування призначеного покарання з випробувальним строком 1 рік.

Ще стосовно чотирьох кривдників суд виніс обмежувальні приписи, яким заборонено перебувати у місцях спільного проживання із постраждалими особами. Також відносно 36 осіб поліцейські застосували термінові заборонні приписи, а чотирьом особам, які допустили вчинення домашнього насильства, анулювали дозволи на право зберігання та носіння зброї. При цьому, зброя у власників була вилучена.

Шановні громадяни! Не замовчуйте факти домашнього насильства! Якщо ви або ваші родичі потерпають від фізичного або психологічного знущання, звертайтесь до найближчого відділу поліції або телефонуйте за номером 102.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *