01.07.2020

На Миколаївщині обранці в сільраду б’ють і погрожують односельцям в яких відібрали земельні наділи

Обезземелення селян і захоплення наділів набуло вражаючих масштабів. Через безправність селян та нахабність  безкарних ділків.

Про такі випадки ми вже писали. Зокрема у багачівців масово відбирають останню землю. А в Кінецьполі люди залишилися без пасовища.

Ситуацію ж, яка виникла в Тарасівці, на Первомайщині, можна починати описувати з кінця.

Необхідно прийняти рішення про закриття кримінального провадження у зв’язку з відсутністю складу злочину.

Таку резолюцію від правоохоронців отримали селяни, намагаючись намагаючись повернути собі землю, забрану зі згоди місцевої сільради. Це рішення яскраво демонструє беззахисність землеробів перед різного роду ділками.

Поневіряння тарасівців почалися ще в квітні цього року. Наділи по 25 соток, які люди отримали ще в 90-х роках для ведення підсобного господарства, в один день були переорані новим, так би мовити, власником. Попри те, що городи були засіяні і люди вже готувалися збирати свої невеличкі врожаї. 

Новий господар показав селянам документи, згідно яких він нібито викупив землю під ОСГ у атовців. Невідомо, чи це так, у всякому разі правоохоронців нічого не зацікавило в цій оборудці. 

Про схему з учасниками бойових дій вже писалося. Зацікавлені особи через корупційні схеми оформляють землю на атовців, у яких потім її і “викупляють”. Всі задоволені, якщо не рахувати селян, у яких цю землю забрали, і яка є основою їхнього виживання. Бо це і корма для худоби і свиней, і копійка, щоб зібрати дітей в школу, і онукам допомогти. Втім, заповзятливих ділків це не цікавить. Як і депутатів місцевої сільради, які сприяють процвітанню схем.

У Тарасівці землю відібрали у десятків людей. Запитати у депутатів про це свавілля люди прийшли на засекречену від громадськості сесію. Інтереси постраждалих  представляло двоє жінок. В результаті одну побили, іншу погрожували втопити.

Світлана Немировська знімала сесію на телефон, депутатам це не сподобалось і на жінку накинулись двоє чоловіків, розповіла жінка:

Я стала в дверях і знімала, щоб було видно всіх. А Микола Мельник каже — відійди отсюда. Я ж нічого не відповіла. Він знову заборонив знімати. Я не послухала, тоді він вдарив мене по рукам, щоб я впустила телефон. Але я тримала міцно, тоді він смикнув мене за коси, я відмахнулась. І в цей момент підскочив його син, теж депутат. Схопив мене за груди, витягнув в коридор, уперся ліктем і почав давати стусанів.

Як наслідок, багатодітна мати отримала синці та забої. Відповідні висновки зробив судмедексперт. А згодом розігнати невдоволених прийшла дружина сільського голови. Погрози зняли на відео.

Відповідно, засідання депутатів припинилося. За тиждень відбулася сесія знову. Одне з питань Івана Стьопула. Чоловік подав документи на отримання земельної ділянки. Землю забрав в користування його сусід, і заборонив нею єдиний проїзд до території, що належить Івану Стьопулу. Тому останній вирішив приватизувати її, бо по іншому питання проїзду не вирішувалося. Після цього документи на землю подав і сусід. І йому ці документи зробили. Але суд, в тому числі апеляційний, прийняв рішення зобов’язати сільраду переглянути заяву на отримання землі подану Стьопулом. Втім, поки був суд, землю сільрада оформила на сусіда.

В сільраді вирішили розв’язати спірну ситуацію, віддавши заявнику нову ділянку. Попри те, що нею користується місцева фельдшер.

От ми тобі даємо полоску на 60 соток, а не 25 як ти просив. От бери, оформляй і закрий рот. Питання з заїздом так і не вирішується. Заїзду так і немає. Вони готові забрати землю в людини, щоб в мене виник з нею конфлікт. ми під час сесії подзвонили жінці, в якою хочуть забрати землю, і вона була дуже здивована пропозицією депутатів. Бо сама обробляє і має плани на ту землю, — розповів Іван Стьопул.

Як зазначають селяни, коли зверталися з заявою на отримання землі під ОСГ, то отримували відмову. Натомість, люди з набитими гаманцями забирають під себе всі угіддя. Навіть ті, у яких вже є користувачі. В сільраді видають дозволи і затверджують їх, попри Закон. А правоохоронці, як вже писалося на початку, не знаходять в цьому складу злочину. Тим не менш, люди продовжують боротьбу і націлені повернути своє право на користування землями і , як наслідок, виживання в цілому в специфічному українському селі.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *