15.09.2021

На Миколаївщині планують створити програму раннього втручання для дітей з інвалідністю

У Миколаєві на обліку перебуває 2119 дітей з інвалідністю віком до 18 років. Близько 90 з них – це діти до чотирьох років. Є ще 10 дітей, які не мають статус інвалідності, але мають проблеми зі здоров’ям і отримують державну соціальну допомогу. Це дані станом на шосте вересня 2021 року.

Про це розповів директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко.

Миколаїв не увійшов до пілотного проєкту Міністерства соціальної політики України, за яким 10 областей впроваджують послуги раннього втручання для дітей з порушеннями розвитку та їхнім родинам. Проте, за словами Сергія Василенка, ця тема стоїть на порядку денному міської влади, і вже у 2022 році планується відкрити групу або відділення раннього втручання на базі міського центру реабілітації дітей з інвалідністю.

«Ця послуга є дієвою профілактикою інвалідності серед дітей. Це більше ніж реабілітація. Раннє втручання дає шанс дитині максимально використати свій потенціал, а родині вийти зі стану жертви і жити щасливим повноцінним життям», — розповіла національна координаторка Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання», нейропсихологиня Альона Скрипко.

За її словами, у травні 2021 року затверджена Концепція цієї послуги, раннього втручання, в Україні. Найближчим часом очікується прийняття Національного плану дій щодо впровадження Концепції. Документ у середині літа пройшов погодження з громадськими організаціями.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *