28.09.2019

На Миколаївщині піймали браконьєрів, які завдали збитків на 48 тис. грн.

28 вересня 2019 року державним та громадським інспектором Миколаївського рибоохоронного патруля викрито порушників з електровудкою. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 48 196 грн.

Повідомляє  Миколаївський Рибоохоронний Патруль.

Інцидент стався на р. Південний Буг, поблизу с. Підгір’я Первомайського району Миколаївської області. Інспекторами було виявлено двох громадян, які здійснювали вилов риби забороненим знаряддям – електровудкою. У варварський спосіб порушники виловили: карась — 85 екз., щука — 77 екз., плітка — 31 екз., білизна — 31 екз., окунь — 23 екз., підуст — 12 екз., судак — 8 екз., рибець — 8 екз., марина — 5 екз., сом — 2 екз. та сазан — 2 екз. 

«Наслідки «риболовлі» із застосуванням електроструму непоправні та завдають масштабного руйнування екосистемі водойм. Електрострум вбиває не тільки рибу, але й кормову базу. Це впливає на кількість та різноманіття водних біоресурсів в наших водоймах. На сьогодні в Україні не існує системи діагностування уражень риб електрострумом. При затриманні правопорушників розмір збитків розраховується з кількості здобутої риби та без урахування всього комплексу негативної дії від електровудочок», — коментує начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області Євген Міщенко.

На осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до правоохоронних органів за місцем скоєння правопорушення. 

Зазначимо, що під час використання електроструму з’являється «анодна реакція» — риби активно починають рухатись вздовж «ліній напруги» до анода. Анодом у випадку електровудки є обруч сачка. Залежно від потужності електровудка здатна знищити все — від риби та ікри до планктону та найдрібніших мікроорганізмів в радіусі від 5 до 20 метрів. Після застосування електроструму водна ділянка стає не життєдайною, а риба та мікроорганізми гниють і перетворюють водойму в мертву зону на багато років.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *