03.10.2019

На Миколаївщині розкрили незаконні махінації із землею вартістю 3,1 млн грн

Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів в суді,  органами прокуратури Миколаївщини приділяється особлива увага вжиттю заходів, спрямованих на реальне виконання рішень суду, постановлених у справах за позовами прокурорів.

Зокрема, Вознесенською місцевою прокуратурою вжито заходи до повернення у власність держави земельної ділянки сільськогосподарського призначення — пасовища площею 72,1 га вартістю 3,1 млн. грн., розташованої на території Щербанівської сільської ради Вознесенського району.

Установлено, що у 2006 році розпорядженням Вознесенської райдержадміністрації  місцевому жителю надано в оренду зазначену земельну ділянку для сінокосіння та випасання худоби із земель запасу сільськогосподарського призначення.  Проте  громадянин земельну ділянку використовував з порушенням умов договору не за цільовим призначенням, вирощуючи на ній соняшник та ячмінь, що є порушенням вимог Земельного Кодексу України.

У липні 2019 року Миколаївським апеляційним судом  задоволено позов керівника місцевої прокуратури про дострокове розірвання договору оренди земельної ділянки та повернення її у власність держави.

Варто зазначити, що вказане рішення суду пройшло три судові інстанції, і тільки завдяки наполегливості прокуратури після того, як справу було передано із Верховного Суду до Миколаївського апеляційного суду на новий розгляд, вдалось забезпечити поновлення порушених інтересів держави.

Відтак, за принципової та послідовної позиції органів прокуратури земельна ділянка сільськогосподарського призначення за актом  приймання-передачі повернута  у власність держави, що дасть можливість подальшого її використання у відповідності до вимог законодавства.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *