01.02.2019

На Миколаївщині судитимуть керівника підприємства, який наніс довкіллю істотну шкоду у сумі понад 90 тис грн

89a730c4-067e-4339-a265-159db09e1f42_w1023_r1_s_0

За процесуального керівництва Вознесенської місцевої прокуратури, слідчими поліції завершено досудове розслідування кримінальному провадженні стосовно керівника одного підприємств м. Вознесенська, який

обвинувачується у забрудненні земель відходами.

Про це повідомляє прокуратура Миколаївської області.

Його дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 239, ч. 1 ст. 364-1 КК України (забруднення земель відходами, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для довкілля; зловживання повноваженнями, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе використання всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, що завдало істотної шкоди державним інтересам).

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з січня по травень 2017 року керівником зазначеного підприємства, основним видом господарської діяльності якого є дублення і оздоблення шкіри, вичинка та фарбування хутра, було допущено видалення у несанкціонованому місці виробничих відходів, утворених під час господарської діяльності підприємства, а саме витоку промислових відходів (рідини) на земельну ділянку за межами території підприємства, що призвело до забруднення земель хлоридами.

Порушення підприємством правил, пов’язаних із утворенням та розміщенням відходів, призвело до забруднення шкідливими речовинами земельної ділянки  площею  640 м2, що створило небезпеку для довкілля, та спричинило інтересам держави істотну шкоду в сумі понад 90 000 грн.

29 січня 2019 року обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до суду для розгляду по суті.

Питання щодо відшкодування матеріальної шкоди спричиненої державі буде вирішено за результатами розгляду справи у суді.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *