22.08.2021

На Миколаївщині триває фестиваль повітряних зміїв «Ultra Fest Trykhaty»

У селі Трихати, що на Миколаївщині, триває фестиваль повітряних зміїв «Ultra Fest Trykhaty». Участь взяли вісім українських команд кайтерів-професіоналів та закордонні гості з Шотландії, Туреччини та Естонії.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Миколаїв Тетяна Макушева.

Фестиваль повітряних зміїв вже вп’яте збирає гостей з України та інших країн на території села Трихати. За словами голови Ольшанської об’єднаної територіальної громади Тетяни Щербини, у 2021 році громада виділила 150 тис. грн на благоустрій території у 20 гектарів. Громада відповідала за встановлення туалетів, вивіз сміття, за забезпечення технічною водою тощо.

«Коли з’явилася інформація, що даний фестиваль могли забрати з нашої території і перенести до іншої громади, то люди сколихнулися і ми почали відстоювати дане дійство на нашій території. Унас є підписи, листи, звернення до всіх високопосадовців, щоб залишити цей фестиваль у нас”, ‒ сказала Тетяна Щербина.

Головний режисер фестивалю Андрій Нерода розповів, що фестиваль планують відвідати до 20 тис. людей. З його слів, організатори подбали про безпеку, огородили територію зі зміями, на фестивалі чергують швидка, поліція та рятувальники.

«Ми набрали високий бал від Українського культурного фонду (УКФ ‒ ред.). Взяли участь та виграли грант. З 500 балів ми набрали 439, саме тому отримали допомогу від УКФ та Державного агентства розвитку туризму. Ми єдині в Україні внесені до міжнародного календаря фестивалів, внесені до всеукраїнських календарів», ‒ сказав Андрій Нерода.

За словами експертки з кайтів Анни Компанієць, вдалося владнати все з документами та об’єднати спортсменів у «велику родину» ‒ у Федерацію повітряних зміїв.

“У нас представлені Хмельницька, Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська області. Нас дуже багато і ми створили Федерацію повітряних зміїв, а у 2021 році ми нарешті її зареєстрували”, ‒ розповіла Анна.

Прибулець на літаючій тарілці, кит та ведмідь ‒ найбільші кайти. Їх запускала команда з Шотландії – Ендрю і Кетлін. В Україні вони вперше. Дизайн зміїв створювали самостійно, а от виготовленням займалася команда професіоналів із Нової Зеландії. Його кайти не втримували бетонні блоки.

«Ми дуже щасливі бути тут, в Україні. До коронавірусу запускав зміїв кожні вихідні. Зараз не так багато. Запускати такі кайти дуже важко. Постійно боролися з мотузками, інколи залишаються сліди на руках. Треба бути дуже сильним, смикати за мотузки, щоб кайти не падали», ‒ розповів Ендрю.

Фестиваль триватиме до 22 серпня включно. За словами голови Миколаївської обласної державної адміністрації Віталія Кіма, у 2022 році область виділить 1 млн грн на проведення цього фестивалю.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.