16.07.2021

На несправному судні в Аденській затоці застрягли десять українців, один чоловік загинув

Десять українців з екіпажу несправного грецького судна Thorn1 застрягли в Аденській затоці, один моряк загинув. Українські дипломати тримають ситуацію на особливому контролі.

Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

Він розповів, що у порту Джибуті стоїть на рейді непридатне для використання судно Thorn1, що належить грецькій компанії. Корабель в аварійному стані прямував з Туреччини до Індії для утилізації.

У складі екіпажу на борту судна перебувають десять українців, ще один наш громадянин зійшов на берег для отримання медичної допомоги.

«7 липня на кораблі загинув український інженер-електрик. Очікуємо від джибутійських судмедекспертів інформацію про точну причину смерті», — зазначив Ніколенко.

За його словами, відразу після отримання повідомлення про ситуацію на судні, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив посольствам України в Греції та Ефіопії вжити невідкладних заходів задля захисту інтересів українських громадян.

«Завдяки проведеній роботі дипломатів компанія-судновласник планує відрядити найближчими днями до Джибуті частину змінного екіпажу для ремонту систем на судні. В порту також перебуває агент судновласника, який забезпечує моряків питною водою, продуктами харчування та, за необхідності, медикаментами», — зазначив речник МЗС.

Ніколенко також повідомив, що після ремонту судно має вирушити до альтернативного порту в Аденській затоці, де вісім українських моряків мають зійти на берег для подальшого повернення до України.

«Враховуючи аварійність судна, закликаємо й інших трьох громадян повертатися разом із основною групою», — зауважив Ніколенко.

Він поінформував, що для надання консульської допомоги нашим громадянам безпосередньо на місці до Джибуті вирушає український консул в Ефіопії. Він також здійснить оформлення репатріації тіла загиблого моряка.

Речник зовнішньополітичного відомства запевнив, що МЗС України тримає ситуацію із судном Thorn1 на особливому контролі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *