13.10.2021

На об’їзній дорозі вже укладено 1,8 км верхнього шару покриття

На автомобільній дорозі загального користування місцевого значення О151101 (Миколаїв – Херсон) – Любомирівка – Першотравневе – (Казанка-(Р-47)) тривають роботи з облаштування шару бетону.

Про це розповів заступник директора державного підприємства «Агенція місцевих доріг Миколаївської області» Олександр Стеценко.

За словами Олександра Стеценка, на сьогодні на ділянці виконані роботи з підсилення основи дорожнього одягу. Так, провели укріплення ґрунту цементом, влаштування щебеневої подушки, ЩПС обробленої цементом та самого цементобетонного покриття товщиною 20 см.

«Наразі по ґрунту цементу влаштовано 7 км, щебеневої подушки – 6,5 км, ЩПС обробленої цементом – 5,5 км і верхнього шару покриття – 1,8 км. Кожного дня влаштовується близько 350 м верхнього шару. Думаю, що до кінця року ми уже укладемо покриття протяжністю 11 км», – сказав він.

Як повідомив заступник директора ДП «Агенція місцевих доріг Миколаївської області», перед поданням цементобетонної суміші влаштовується шар гідроізоляції, також відбувається ущільнення та армування, наноситься захисна плівка. І через 2 доби відбувається нарізання деформаційних швів для того, щоб бетон при зміні температур мав свої зони переміщення.

Також Олександр Стеценко зазначив, що унікальність цементобетонного покриття полягає в його витривалості.

«Цементобетонне покриття більш стійке до погодних умов, особливо в теплу пору року, оскільки у нього відсутня така пластичність як в асфальту. Плюс коефіцієнт щеплення набагато більший, тобто під час екстреної ситуації шлях гальмування буде набагато менший», – розповів він.

Олександр Стеценко додав, що згідно з договором гарантійний термін використання дороги складає 10 років, а наступний капітальний ремонт передбачається через 15 років.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *