19.10.2019

На Одещині запобігли витоку радіації

Допустима межа забруднення від виявленого на підприємстві обладнання могла бути завищена більш як у 500 разів.

У місті Южне Одеської області СБУ своєчасно запобігла витоку радіації. Правоохоронці усунули обладнання, радіоактивне випромінювання якого перевищувало норми більш ніж у 500 разів, повідомляє прес-служба СБУ.

«Під час планових контрольно-перевірочних заходів правоохоронці з’ясували, що в одному з виробничих приміщень місцевого державного науково-виробничого центру зберігаються небезпечні предмети, що є джерелом іонізуючого випромінювання», — сказано в повідомленні.

За словами правоохоронців, спільна комісія у складі представників СБУ, ДСНС, Нацполіції, Держпродспоживслужби й органів місцевого самоврядування виявила в одному з герметичних ангарів підприємства обладнання, радіоактивне випромінювання якого перевищувало встановлені норми більш ніж у 500 разів.

За висновком профільних експертів, можливе транспортування предметів за межі місця зберігання могло призвести до радіоактивного забруднення навколишньої території і завдати шкоди місцевому населенню.

На цей момент з дотриманням всіх відповідних норм небезпечне обладнання для утилізації передано на відповідальне зберігання спеціалізованому державному підприємству.

У рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 1 ст. 265 (незаконне поводження з радіоактивними матеріалами) Кримінального кодексу України, була проведена невідкладна перевірка місця події.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *