24.05.2020

На Первомайщині селяни б’ють на сполох — корупціонери позбавили їх пасовища на догоду земельних ділків

Жителі Кінецьполю в розпачі від безпомічності — не виходячи з кабінетів, чиновники позбавляють їх земель, призначених для випасу худоби.

Утримуючи худобу, селяни борються за виживання. Однак і цієї можливості їх позбавили — землі довкола села переходять в руки ділків. При тому, що це невдоби або землі з рекреаційної зони.

Розорюють все поспіль, розповідає Володимир Дейнеко. Козячими стежками доводиться переганяти корів на пасовище. А фермери, які захопили землю, погрожують пастухам розправою, якщо скотина пошкодить посіви.

Нам немає де пасти корів. Всю землю забирають, розорюють навіть те, що не повинно оратися.Вже в беріг зорали всю землю. Якщо буде зорана земля, то води в Кодимі взагалі не буде. Чого земля біля річки не оралася — щоб не уходили грунтові води. В селі вода вже впала більше як на метр. Якщо далі так буде йти, то Кодими не стане. І в селі взагалі води не буде. І водозабор в районі Цукрового заводу доведеться ліквідувати, бо не буде звідки воду брати. За збереження пасовищ люди воюють не перший рік, та безрезультатно. Як розповіла член сільського виконкому Тетяна Січкар, селяни намагалися отримати у власність цю землю. Та дива не сталося. В Держгеокадастрі отримали відмову. Аж в Касаційному суді рішення чиновників визнали незаконним. Однак земельщики знову знайшли причину відмовити у праві отримання землі. Натомість “ділки”, вочевидь у змові з господарями владних кабінетів, привласнюють землі через підставних осіб. Зазвичай учасникам АТО з немісцевих виділяють землю і вона одразу ж потрапляє у потрібні руки. Нові власники вже по повній беруть своє від грунтів, розорюючи могили, знищуючи берега та вирубуючи гаї.

 — Це схема, мені розповідали наші атовці, які служать у 40-ій бригаді. Вони ще не отримали землю. Вони розповідають, що зранку під військовою частиною стоять отакі фермери і чекають, у яких є зв’язок з держгеокадастром.

У нас це почалося у лютому цього року. Я брала з собою землевпорядника, яка має бути у курсі проблеми. А тут викорчувані дерева і підготовлена територія для того щоб в подальшому її обробляти. Поряд вже в держгеокадастрі дві ділянки по два гектари Чорного Геннадія. Це атовців земля, яку він викупляє. І це він все розорює до самої річки, —розповіла член виконкому Тетяна Січкар.

 — У вісімнадцятому році ми звернулися до обласного держкадастру, але отримали відповідь, що неправильно оформили документи. Ми звернулися повторно — те ж саме. Ми думали, що ніхто землю не буде розпайовувати, бо рішенням сесії ми зафіксували, ще це землі для пасовища. І рішення передали в облдержкадастр. Але раптом знайшлися ділки, вони домовилися в облдержкадастрі, надали прізвища учасників бойових дій і тихенько начали цю землю розпайовувати, — розповів сільський голова Микола Ребрій.

— Є підприємець, який готовий скупити всю цю землю під орання. Документи ще не готові, а поля вже засіяно з усіма можливими порушеннями, — розказала депутат сільради Світлана Кравченко.

Набиваючи кишені брудними грошима, наділені правом розпоряджатися землею чиновники, ні на секунду не задумуються над долею селян. Але забувають і про те, які продукти купуватимуть в магазині. Молочні продукти та м’ясо не з’являються просто так. А корисні та якісні виростають на сільському дворі. 

В сільській раді обіцяють судитися за право залишити за собою пасовища. Та чи буде результативним рішення служителів Феміди — питання відкрите. А позбавлені землі селяни навряд чи захочуть займатися скотарством.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *