10.07.2020

На полях Миколаївщини триває гаряча пора жнив

В господарствах області триває збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур, а також зимового ріпаку.

Для миколаївських аграріїв цьогорічні жнива виявилися надзвичайно важкими. Дефіцит вологи восени, морозна весна внесли свої корективи в план агровиробників майже всієї області та спровокували суттєвий недобір врожаю. Отже особливих надій на високі врожаї переважна більшість аграріїв не плекають.

Повідомляє  департамент агропромислового розвитку Миколаївської ОДА.

Через такі надзвичайні для нашої області погодні катаклізми постраждали всі поля Миколаївщини в різній мірі, тому на окремих полях одного й того ж господарства урожайність ранніх зернових коливається від 5 ц/га до 65 ц/га. Внаслідок таких неординарних погодних умов найбільше постраждали господарства Березанського, Веселинівського, Доманівського та Врадіївського районів. Така розбіжність показників в урожайності пояснюється нерівномірністю опадів та місце розташувань населених пунктів.

Загалом у поточному році у всіх категоріях господарств області ранні зернові культури передбачається зібрати на площі 755 тис. га, з яких пшениці — 433 тис га. Крім цього до збирання підлягає майже 79 тис га озимого ріпаку.

Слід зазначити, що переважна більшість господарств південного регіону області вже завершують збір зерна ранніх зернових та зернобобових культур, в той же час, через проливні дощі, інші райони області лише входять в активну фазу збиральних робіт.

Згідно з оперативними даними, попри погодні негаразди, хліборобами області зібрано більшу половину посівних площ при середній врожайності 28,2 ц/га. Озима пшениця вродила в середньому по 27,9 ц/га, ячмінь озимий дає по 29,0 ц/га, ярий – 30,3 ц/га, горох –16,0 ц/га, озимий ріпак –16,3 ц/га. Збиральні роботи ведуться на належному організаційно-технологічному рівні.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *