14.10.2021

На прилавки магазинів «АТБ» потрапила небезпечна випічка

До Держпродспоживслужби Миколаївської області надійшло інформаційне повідомлення  про те, що з Румунії в Україну надійшла заморожена випічка з використанням рідких дріжджів, що містять ксантанову камедь.

У повідомленні сказано, що вміст ксантанової камеді перевищує максимально допустимий рівень для етилен оксиду.

Як відомо, оксид етилену — це біоцид, який широко використовується для стерилізації харчових продуктів. Його тривале вживання може викликати у людини розвиток та появу ракових пухлин.

Також відомо, що  виробник випічки — SC La Lorrain SRL, Campia-Turzіi, і експортувалася вона з Румунії в Україну в ТОВ «АТБ маркет».

Як зазначають у прес-службі відомства, згідно зі статтею 20 Закону України« Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів », оператори ринку зобов’язані вилучати і харчові продукти, що знаходяться в обігу, якщо встановлено, що вони можуть викликати шкідливий вплив на здоров’я людини. Також необхідно письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

Тому в Держпродспоживслужбі просять у разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу негайно інформувати за адресою: просп. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, т/факс 24-00-23 та e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.uaviddilbhp@dpssmk.gov.ua .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *