11.10.2019

На ринках Миколаєва почастішав незаконний продаж червонокнижних риб

Десятого жовтня 2019 року під час перевірки потенційних місць незаконної торгівлі водними біоресурсами у м. Миколаїв рибоохоронний патруль Миколаївщини виявив випадок реалізації червонокнижної севрюги. Ще один випадок незаконного продажу стерляді було задокументовано першого жовтня.

Випадок незаконного продажу червонокнижної севрюги було задокументовано на стихійному ринку по вулиці 8-го Березня, Заводського району м. Миколаєва. Аналогічне порушення рейдовою групою було зафіксовано на стихійному ринку по вулиці Озерна. Там порушники намагалися продати 4 екз. червонокнижної стерляді.

«На ринках Миколаєва почастішав незаконний продаж червонокнижних риб. Закликаю громадян бути відповідальними та не купувати водні біоресурси які знаходяться під критичною загрозою зникнення, а рибалок бути пильними. Якщо ви спіймали рибину, що є червонокнижною — слід обережно зняти її з гачка та одразу ж відпустити у водойму», — коментує начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області Євген Міщенко.

Управлінні Держрибагентства у Миколаївській області наголошує, що червонокнижні риби охороняються державою та заборонені для вилову. За незаконний вилов червонокнижних риб передбачена адміністративна відповідальність за ст. 90 КУпАП. Дана стаття передбачає накладення штрафу від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого. А також на посадових осіб – від 510 до 850 грн з конфіскацією всього добутого.

Також відповідно до постанови КМУ від 07.11.2012 р. № 1030 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)», за кожний незаконно виловлений екземпляр червонокнижної рибини передбачена компенсація. Так, севрюга звичайна та стерлядь прісноводна обійдеться порушнику в 48 тис. грн кожна.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *