11.01.2021

На Херсонщині отруїли 185 червонокнижних журавлів

Журавлі могли харчуватися зерном з хімікатами, яке місцеві фермери розкидали по полях. Відкрито кримінальне провадження.

У біосферному заповіднику ім. Фальц-Фейна Асканія-Нова в Херсонській області був встановлений факт масової загибелі журавлів, занесених до Червоної книги України. Протягом тижня вимерло близько 185 сірих журавлів. Однією з версій є отруєння, повідомляє прес-служба Поліції Херсонської області.

«На місці події слідчі Чаплинського відділення поліції встановили всі обставини події і почали досудове розслідування. За словами директора заповідника, протягом тижня вимерло близько 185 сірих журавлів, які занесені до Червоної книги України. Однією з версій слідчих є те, що журавлі могли харчуватися зерном, обробленим хімікатами, яке посіяно фермерами на прилеглих полях для боротьби з гризунами», — йдеться в повідомленні.

Зараз лабораторним шляхом встановлюються причини загибелі птахів. Відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.239 (забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України.

Директор заповідника Віктор Гавриленко в коментарі виданню Укрінформ повідомив, що такого масштабного вимирання птахів ще не було.

«Журавлі (раніше. — Ред.) не гинули, та і в таких масштабах ніколи не було такого… Це отруєння. Ми ще не отримали письмових документів, але це факт», — заявив Гавриленко.

Він вважає, що птахи могли отруїтися, коли годувалися на одному з довколишніх полів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *