18.09.2021

Нечистоти та сморід: станція очистки побутових стоків у Новій Одесі потребує якнайшвидшої реконструкції

Станція повної біологічної очистки побутових стоків у Новій Одесі потребує якнайшвидшої реконструкції.

Про це свідчать висновки лабораторних досліджень води із Південного Бугу в акваторії міста. Дослідження робили фахівці Держекоінспекції у квітні 2021 року. Втім грошей на реконструкцію очисних споруд в бюджеті міста немає.

Про це кореспондентам Суспільного розповів Новоодеський міський голова Олександр Поляков.

Станція очищування побутових стоків встановлена на відстані близько трьох кілометрів від Південного Бугу. Нечистоти, які зливають до очисних споруд, до впадіння у водойму протікають каналом.

Житель Нової Одеси Іван Чалапчій говорить, що зараз тут смердить не так сильно як влітку, коли спекотно. Щодо неправильної роботи очисної станції та забруднення Південного Бугу неодноразово звертались до міської ради.

«Нам дала міська рада відписку, що поки нечистоти доходить до Південного Бугу, вони очищуються в процесі природним образом. Як воно може природним образом очиститись?» ‒ сказав Іван Чалапчій.

За словами міського голови Нової Одеси Олександра Полякова, сморід у місті від очисних споруд практично не відчувається відколи не працює та не зливає свої відходи місцевий сирний завод. А результати проведених досліджень води станом на 17 вересня, за словами міського голови, більш-менш нормальні.

У висновку ж Державної екологічної інспекції після проведених досліджень проб води з Південного Бугу йдеться:

«За результатами вимірювань зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації для вод рибогосподарського призначення по сульфатах та по нафтопродуктах».

«Станція приймає фактично побутові стоки міста, але вона потребує реконструкції. Цю реконструкцію ми плануємо зробити, у нас розроблений проєкт, який пройшов експертизу, готовий до фінансування, ще в 2019 році. Сума проєкту складає приблизно 14 мільйонів гривень», ‒ розповів Олександр Поляков.


За словами Олександра Полякова, сума у 14 мільйонів для бюджету Нової Одеси є занадто великою. Міська влада звертатиметься до обласної ради з питання виділення грошей на одноразове внесення бактерій до очисних споруд, в сумі близько півмільйона гривень. Крім того, проєкт вже подали до Державного фонду регіонального розвитку.

Населення Нової Одеси – близько 12-ти тисяч людей. Всі нечистоти міста зливаються в очисні споруди. Проєкт на реконструкцію існує вже три роки, втім коли почнуть роботу невідомо.

«Прогнози сьогодні не можу сказати. Тому що ще в офіційну площину ми не вивели це питання, але ставити це питання ми будемо», ‒ сказав Олександр Поляков.

Представники Держекоінспекції Миколаївської області нададуть коментар Суспільному щодо стану води у Південному Бузі в акваторії Нової Одеси 20 вересня.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.