20.10.2021

Ніхто не забутий нічого не забуто ???

Наближається восьма річниця початку Евромайдану в Миколаєві.

Події кінця листопада 2013 — лютого 2014 року увійшли в історію України як Євромайдан або Революція Гідности. Протести почалися після того, як український уряд заявив про припинення курсу на євроінтеграцію. З 2014 року, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності і Свободи. В рамках святкування, в 2015 році, на місці збору миколаївського Майдану, встановили пам’ятну табличку.

Тоді, можновладці заявляли, що табличка тимчасова і незабаром її замінить гранітний обеліск. Минуло 6 років. Мало того, що ніхто не встановив гранітний обеліск, а й сама табличка зникла. Розшукати її вдалося в декількох десятках метрів від того місця, де вона була встановлена. І має вона досить непривабливий вигляд. Напис на табличці вже практично неможливо прочитати, а сама вона знівечена вандалами.

Складається враження, що нинішня влада робить все можливе, що б миколаївці якомога швидше забули про події тих днів. Цю думку поділяють більшость учасників Революції Честі і Гідності. Таке ставлення з боку можновладців до історичного, в Миколаєві, місця щонайменше показує неповагу до пам’яті, миколаївських майданівців, які пішли в світ інший: Андрія Балагана, Дениса Янтаря, Демида Губського.

Членами виконкому Миколаївської міськради є безпосередні учасники тих подій К.Стоколяс і М.Плєханов. Може вони зуміють, в пам’ять про побратимів, домогтися, щоб гасло «Ніхто не забутий і ніщо не забуте», наповнилося реальним змістом.

  Місце де повинен бути встановлений обеліск

М.Гаранін

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.