22.01.2020

Ні – новим тарифам на вивезення сміття і бізнес-центру у сквері «Подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС»: відбулося засідання виконкому Миколаївської міської ради

Підвищувати чи ні тарифи на вивезення побутових відходів? Цю проблему сьогодні обговорювали члени виконавчого комітету Миколаївської міської ради. На засідання було винесено питання про встановлення нових тарифів на цю комунальну послугу. Рішення було непростим, адже не всі члени виконкому погодилися із аргументами відділу цін та цінової політики управління споживчого ринку департаменту економічного розвитку ММР. Зокрема Володимир Тимошин наголосив, що досі немає конструктивного рішення щодо вивезення сміття із приватного сектору. Голова Заводської адміністрації Віктор Дмитрук розповів про пілотний проєкт по встановленню малих баків. Проєкт – в розвитку.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич наголосив на тому, що важливо не тільки організовувати роботу візників сміття, а і потурбуватися про роботу полігону:

— Полігон обслуговує КП «Миколаївкомунтранс». Ми його привели до ладу, поставили там охорону, нові підземні ємності для пожежогасіння. Зараз зробили ваги, установили камери, які фіксують транспорт, що заходить на полігон. Працює україно-американське підприємство, що відкачує метан через 64 свердловини. Триває також робота по вибору компанії по встановленню  лінії по переробці сміття.

Варто зазначити, що не менш актуальним є для Миколаєва питання будівництва сміттєпереробного заводу. Втім мер запевнив, що останнім часом до мерії не надходило жодної пропозиції щодо цього.

— Є підприємство, яке запропонувало будівництво нового полігону за всіма правилами на території Веснянської ОТГ. Від нас їм потрібне рішення сесії, що протягом 10 років вони будуть захоронювати ТВП на цьому місці. Останнього разу, коли в місті говорили про будівництво заводу по переробці сміття, це було 4 жовтня 2017 року. А 5 жовтня – ви пам’ятаєте – сесія міської ради проголосувала за недовіру міському голові. І протягом півроку я не мав повноважень ні на які рішення.

Звісно, інвестори не ризикують працювати в нестабільних умовах. До того, можна додати, в Україні сьогодні немає жодного сміттєпереробного заводу (в Києві існує завод «Енергія», який працює за застарілими стандартами і час від часу зупиняється на профілактику і ремонт, його функції і можливості обмежені). Ще один важливий аспект: в Україні вартість захоронення ТВП – неймовірно низька, приблизно в 30 разів менше за тарифи в найбідніших країнах Європи або у 800 разів менше за тарифи у найбагатших країнах. Олександр Сєнкевич закликав і членів виконкому, і всіх містян разом зі споживанням інформації не забувати думати і аналізувати. І тільки після цього приймати рішення.

Члени виконкому не проголосували за підвищення тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами (вивезення). Не проголосували вони також і за питання щодо надання містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкту будівництва по проспекту Миру – ріг вулиці Генерала Свиридова. Йдеться про сквер «Подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС», де встановлено пам’ятник «Скорботний янгол Чорнобиля». Міський голова Олександр Сєнкевич наголосив:

— Зелені зони мають залишатися в місті зеленими зонами. Сьогодні ми працюємо над  проектами багатьох зелених зон в місті, які будемо захищати.

Жваве обговорення і подальшу відмову викликало надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами на транспортному кільці на розі Садової і Чкалова. Головний архітектор міста Андрій Цимбал наголосив, що наразі на розгляді в департаменті архітектури – заяви на продовження оренди для близько 180 рекламних об’єктів. Не всі вони відповідають сучасним нормам. Тому не отримують такого дозволу. Не вперше до порядку денного засідання виконкому потрапляє питання про надання містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкту по вулиці Троїцькій, 238-г. Забудовник пропонує недобудову за цієї адресою перетворити на житловий будинок. Попри сумніви декого з членів виконкому, більшість нарешті проголосувала «за».  Більшість питань, що були винесені, знайшли підтримку.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.