12.03.2020

Обласна бібліотека запрошує на меморіальний захід «Катерина» в Миколаєві!»

14 березня о 14.15 у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці (вул. Московська, 9) відбудеться меморіальний захід «Катерина» в Миколаєві!», що присвячений 120-річчю постановки опери «Катерина» М. М. Аркаса на сцені театру Я. Шефера.

Захід проводиться спільно з ГО «Миколаїв – єдина родина» та Миколаївським обласним краєзнавчим музеєм.

Опера «Катерина» була створена М. М. Аркасом у 1891 р. за однойменною поемою Т. Г. Шевченка. Цей твір започаткував оперну шевченкіану і став першою українською ліричною народно-побутовою оперою. Сьогодні опера «Катерина» у репертуарах кращих театрів країни.

На заході пролунають музичні фрагменти із опери «Катерина» у виконанні камерного оркестру Миколаївської філармонії, виступи науковців, краєзнавців та просвітян. Увазі гостей будуть запропоновані унікальні видання з фонду обласної наукової бібліотеки на книжковій експозиції «Геній просвітництва крізь віки».

Запрошуємо на захід шанувальників театрального мистецтва та усіх, хто цікавиться історією, культурою рідного краю.

«Всі, хто будь-коли працював з матеріалами М. М. Аркаса, потрапляли в поле його потужної енергетики добра та прагнення прислужитися своєму народові. Духовна аура Аркаса живить нашу крайову спільноту, надихає на творчі здобутки, підносить до нових звершень.»

                     Т. В. Березовська 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *