13.10.2019

ОБСЄ помітила сигнали сепаратистів про відвід військ

Оскільки у відповідь ніяких дій не було, заходи щодо відведення сил і засобів не почалися, констатували в СММ ОБСЄ.

Сепаратисти 11 жовтня запускали сигнальні ракети, повідомляючи про готовність до початку розведення сил на Донбасі. Про це йдеться в звіті Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, оприлюдненому в суботу, 12 жовтня.

Зазначається, що в той день близько 12:00 сепаратисти запустили білу сигнальну ракету на південній ділянці околиці розведення в районі Золотого.

Крім того, аналогічні дії були зафіксовані спостерігачами СММ ОБСЄ на ділянці розведення сил поблизу населеного пункту Петровське. Однак процес розведення сил не почався, оскільки сепаратисти не отримали відповідь з української сторони.

«Оскільки у відповідь ніяких дій не було, заходи щодо відведення сил і засобів не почалися», — йдеться в звіті СММ ОБСЄ.

При цьому місія констатує збільшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій області і більше вибухів (близько 150), в порівнянні з попереднім звітним періодом.

«Більшість порушень режиму «тиші» зафіксовано в районах півночі і північного сходу від н.п. Широкино, на південь і південний схід від н.п. Светлодарск, а також на південь і захід від Донецької фільтраційної станції», — зазначають в СММ ОБСЄ.

Також спостерігачі заявляють про озброєння, розміщене в порушення ліній відведення в підконтрольних уряду районах Донецької області, а також в непідконтрольних уряду районах Донецької і Луганської областей.

«Місія зафіксувала 69 одиниць озброєння, розміщених в порушення ліній відведення. Також зафіксовані 103 одиниці озброєння, розміщені за лініями відводу, але за межами місць зберігання в підконтрольних уряду районах Донецької області, а також непідконтрольних уряду районах Луганської та Донецької областей», — повідомили в місії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *