12.09.2019

Оголошено конкурс з пілотних проектів концесії держстивідорів у портах Ольвія і Херсон

У четвер, 12.09.2019 р., офіційно оголошено про початок проведення конкурсів з пілотних проектів концесії в портовій галузі.

Після другої публікації в газеті «Голос України» у потенційних інвесторів буде 60 днів для подачі заявок. Переможці конкурсів можуть стати відомі ще до кінця року.

«Старт пілотних концесійних конкурсів – це важлива подія для портової галузі України. З цього моменту можливості державно-приватного партнерства в портах розширилися за рахунок механізму концесії, який добре зарекомендував себе в Європі і світі. Очікуваний обсяг інвестицій у розвиток стивідорних компаній Ольвія і Херсон становить понад 65 млн дол. АМПУ стане одним з учасників концесійних договорів та забезпечуватиме координацію реалізації проектів у межах системного розвитку портової інфраструктури», – зазначив керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

Майно держстивідора в порту Ольвія планується передати в концесію терміном на 35 років, а в порту Херсон – на 30 років. При цьому воно залишатиметься в державній власності і по завершенню терміну концесійних договорів буде передано державі з усіма об’єктами, які будуть побудовані або модернізовані інвестором за час його роботи.

ТЕО пілотних проектів розроблені консорціумом міжнародних консультантів, сформованим ЄБРР і IFC. При підготовці ТЕО проведено системний аналіз ринку, виконані фінансова, технічна, екологічна та юридична експертизи. Крім того, проведені зустрічі з потенційними вітчизняними та зарубіжними приватними партнерами з метою врахування їх пропозицій щодо реалізації проектів.

«Ми вдячні нашим міжнародним партнерам і команді експертів, які працювали разом з представниками АМПУ над підготовкою концесійних проектів, а також Президенту, Кабінету Міністрів і Мінінфраструктури України за підтримку і прийняття цього важливого для портової галузі рішення. АМПУ готова надавати максимальну підтримку всім потенційним інвесторам, що подадуть заявки на участь у конкурсі», – зазначив Райвіс Вецкаганс.

Детально з умовами проведення конкурсів можна ознайомитися за посиланнями: Ольвія і Херсон.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *