05.11.2021

Острів в акваторії Південного Бугу заселили баклани

Дикий острів в акваторії Південного Бугу, поблизу Намивської коси, заселили декілька сотень бакланів.

На кадрах, що зафільмував чоловік, видно піщаний острів, який заріс очеретом та деревами. На берегах осіли чорні птахи — баклани.

За словами директора Миколаївського зоопарку Володимира Топчого, це сприятлива місцевість для цих птахів.

«Це піщана балка, там немає чинника тривоги. Тож там птахи й розмістилися. Їм зручно ловити рибу, там ніхто їх не турбує. Баклани завжди жили і на березі Чорного моря, і в Очакові, і по річках, і по озерах. Це нерідкий птах, це птах звичайний для морських і річкових узбереж, але в багатьох країнах Європи баклани перебувають під захистом», — розповів Володимир Топчий.

Птахи достатньо контактні та не бояться людей. Біля води баклани живуть, тому що зручно добувати їжу: рибу, креветок, жаб.

«Англійці називають бакланів «ненажерами». Але вони не ненажери, вони з’їдають 300-400 грамів риби на день. Ще їх називають «морськими воронами» за колір, тому що вони чорні», — говорить Володимир Топчий.

За словами Володимира Топчого, існує два десятки видів бакланів. На миколаївському узбережжі осів вид Бакланів великих.

«Птах завжди гніздиться колоніями. Колонії можуть бути великими. Це зграйний птах. Поодинці баклани не гніздяться, не живуть. Вони люблять велику галасливу компанію. Гніздяться із чаплями, з іншими навколоводними птахами», — розповів Володимир Топчий.

Баклани одні з найстаріших птахів у світі. Відносяться до веслоногих — мають короткі ноги та плавальну перетинку між пальцями. Це птах, що мігрує. Коли поблизу острова вода почне покриватися кригою, колонія полетить у теплі країни.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.