15.09.2021

Очаківська міськрада хоче включити до складу сел землі заповідників на Кінбурні задля їх збереження

В Очаківській міській раді заявили, що хочуть розширити території ОТГ за рахунок заповідних зон Кінбурнської коси, щоб привести їх у порядок. За ними, на думку місцевої влади, доглядають неналежним чином.

Відповідну заяву опубліковано на сайті Очаківської міськради.

Зокрема, в публікації вказується, що при створенні Очаківської ОТГ до неї увійшли кілька сіл, територія яких згідно з архівними документами не збігається з сучасною документацією і запитами від жителів сіл про відводи землі. Тому виникла необхідність у збільшенні території сіл.

При цьому, в міськраді стверджують, що в ході перевірки господарської діяльності на цих територіях, було виявлено, що за ними не доглядали належним чином.

«В результаті проведеного аналізу господарської діяльності вказаних населених пунктів, стану використання земельних ділянок, містобудування та інфраструктури сіл, було виявлено: бездоріжжя, розвалені причали, відсутність водовідведення та централізованого водопостачання, відсутність дорожньої мережі, створення несанкційованих сміттєзвалищ від населення та неорганізованого туризму та інше. Стало зрозумілим, що недолуге господарювання і багаторічний безконтрольний процес використання місцевих ресурсів наносить непоправну шкоду природному середовищу коси. Відсутність фахового підходу до встановлення свердловин на кожній присадибній земельній ділянці вже нанесли відчутну шкоду водоносному горизонту коси».

Врегулювати ситуацію та врятувати заповідники від бракон’єрів та безконтрольного напливу туристів допоможе створення Генерального плану земель Очаківської ОТГ, запевняють у міськраді.

«Після затвердження генерального плану населеного пункту, виникає можливість розробити та затвердити План земельно-кадастрового устрою населеного пункту (межу населеного пункту), Бізнес-план та Програму соціально-економічного розвитку села, створення сприятливого інвестиційного клімату та визначення джерел фінансування, виготовлення схеми санітарного очищення, поліпшення екологічного та санітарного стану територій, утилізації вторинної сировини, ландшафтно –планувальні заходи та інше».

Також в заяві підкреслили, що генеральні плані не передбачають зміну цільового та функціонального призначення територій, які відносяться до регіонального та національного парків.

Джерело: versia.com.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.