06.07.2021

Первомайська прокуратура звинуватила Кривоозерське аграрне училище в організації земельної схеми

Прокуратура вимагає повернути державі незаконно передані освітянські землі площею 218 га, які використовувалися підприємцем не за цільовим призначенням.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області відкрито провадження у справі за позовом Первомайської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Кривоозерської селищної ради щодо визнання недійсним договору підряду, зі змінами, внесеними додатковою угодою щодо використання земель загальною площею 218 га, укладеного між Кривоозерським професійним аграрним ліцеєм і фізичною особою підприємцем, та повернення земель навчальному закладу.

Прокуратурою встановлено, що зазначені землі передані у 1966 та 1986 роках в постійне користування навчальному закладу для дослідних і навчальних цілей. Надалі навчальним закладом частину таких земель на підставі договору підряду зі змінами, внесеними додатковою угодою, передано місцевому підприємцю для виконання робіт за завданнями замовника на полях Кривоозерського професійного аграрного ліцею.

Разом з тим, опрацюванням положень вищезазначеного договору з внесеними до нього змінами встановлено достатні підстави вважати, що вказаний договір укладено сторонами з метою приховування іншого правочину – договору оренди землі, оскільки земельні ділянки фактично передано у користування для здійснення підприємницької діяльності особі на підставі удаваного договору суборенди земель та з порушенням вимог до їх цільового використання.

З метою усунення порушень прокуратурою до Господарського суду Миколаївської області подано відповідну позовну заяву.

За інформацією Первомайської окружної прокуратури

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.