24.11.2021

Поблизу будівлі «Миколаївської електропостачальної компанії» влаштували мітинг

23 листопада в Миколаєві поблизу будівлі підприємства «Миколаївська електропостачальна компанія» зібралися понад 30 людей. Вони встановили у власних домогосподарствах сонячні панелі, проте підприємство заборгувало їм гроші згідно з «зеленим» тарифом.

Серед мітингарів Віктор Купрієвич. Він встановив сонячну електростанцію в Балабанівці потужністю 50 кіловатів. Чоловік працював за кордоном та у 2019 році інвестував у сонячні панелі.

«Не платять з липня за «сонячним» тарифам. Це липень, серпень, вересень, жовтень. Вже кінець листопада, вже виходить майже п’ять місяців. Загальна сума заборгованості приблизно 150 тисяч», – розказав Віктор Купрієвич.

За словами Віктора Купрієвича, сонячна панель щомісяця влітку виробляє 11 тисяч кіловатів, взимку – набагато менше. Період окупності сонячних електростанцій приблизно чотири роки.

У 2018 році мешканка села Мішково-Погорілове Надія Каняшина встановила сонячні панелі. Їй заборгували 50 тисяч гривень за «зеленим» тарифом.

«Ми прийшли сюди не просити, ми прийшли отримати згідно з офіційними договорами, які у нас підписані. У нас у кожного є договір. Я вважаю, що ми повинні попросити гарантійний лист із чіткими термінами оплати та контролювати ці терміни», – розказала Надія Каняшина.

Після мітингу ініціативна група зустрілася з директором «Миколаївської електропостачальної компанії» Валентином Лінченком.

За словами Валентина Лінченка, «зелений» тариф і постачання електроенергії населенню дотується з державного бюджету. З 1 жовтня 2021 року тариф за спожиту електроенергію для певних категорій населення був знижений. Це, з його слів, і спровокувало утворення заборгованості.

«Кінцева ціна для побутового користувача, який використовує до 250 кіловатів, – це 1 гривня 44 копійки. Якщо використовувати понад 250 кіловатів, ви платитимете 1 гривню 68 копійок. При цьому, закупівельний тариф, за яким ми закуповуємо щоденно для населення – 5 гривень 48 копійок. Держава нам дотує 2 гривні 24 копійки. Цих грошей не вистачає для того, щоб ми перекрили закупку», – розказав Валентин Лінченко.

За словами Валентина Лінченка, за три місяці, з липня по вересень, з власниками сонячних панелей розрахуються до кінця 2021 року. Щодо періоду з жовтня по наступні місяці, чіткого терміну виплати немає.

Надія Каняшина говорить, її лякає така невизначеність у виплатах за «зелений тариф» у 2022 році.

Валентин Лінченко домовився з членами ініціативної групи, що питання виплат заборгованості у 2022 році обговорюватимуть у грудні 2021. На Миколаївщині власниками сонячних електростанцій є понад тисяча домогосподарств.

«У нас був вибір: ми виплачуємо «зеленим», але у нас не вистачатиме грошей на закупівлю енергії для потреб населення області. Це загрожує дуже великими штрафними санкціями. Така штрафна санкція була б незмірною з тією сумою, яка була невиплачена «зеленим». Тому ми ухвалили таке рішення, що за «зеленим» буде затримка. Ми гарантуємо, що розрахуємося», – сказав Валентин Лінченко.

За словами експерта енергоринку Андрія Зінченка, якщо жодна зі сторін не буде поступатися, отримаємо грандіозний мінус для держави в цілому.

«Ми маємо ситуацію, коли грошей дійсно не вистачає. Такі виплати зробити дуже важко, тому що фінансові ресурси обмежені: витрачати бюджет під час коронавірусної пандемії – це необачно, підіймати тариф, коли у людей також є проблеми, у тому числі з працевлаштуванням – це також не на часі. Тому ситуація має бути вирішена шляхом перемовин», – розказав Андрій Зінченко.

За словами Валентина Лінченка, загальна сума заборгованості складає понад 40 мільйонів гривень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *