10.07.2021

Поводження з відходами: озвучено причину стихійних звалищ у Миколаєві 

Причина того, що в Миколаєві утворюються стихійні сміттєзвалища ‒ низька культура сортування. Для того, щоб привчити людей сортувати, потрібно підвищити ціни на вторинну сировину та утилізацію сміття.

Про це в ефірі програми «Сьогодні. Головне» розповів член правління ОСББ «Північний, 263» Миколаєва, депутат Миколаївської райради Сергій Колесник.

За словами Сергія Колесника, якщо жителі будинку сортують сміття, це дає змогу ОСББ економити гроші, які сплачують відповідним компаніям за цю ж послугу.

«Наше ОСББ зекономило на утилізації приблизно 30% за рахунок меншого об’єму сміття. Також 10% сплачує підрядник, який забирає нашу вторсировину: скло, пластик, картон тощо», ‒ сказав Сергій Колесник.

З його слів, місцева влада також має підтримати ініціативу сортувати сміття та виділяти на це гроші.

«В мене були перемовини з віце-мером Миколаєва Сергієм Коренєвим. Він також відповідає за департамент ЖКГ. Станом на 9 липня, вони працюють над створенням нової цільової програми щодо поводження з твердими побутовими відходами. Також вони планують розробити типові макети смітників у Миколаєві», ‒ розповів Сергій Колесник.

За цією програмою, зі слів депутата райради, планується співфінансувати сортування та утилізацію відходів для допомогосподарств Миколаєва. Програму мають затвердили в 2022 році.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *