31.08.2021

Погіршення якості питної води директор «Миколаївводоканалу» пояснює сезонним явищем

Неприємний запах води з кранів містян директор «Миколаївводоканалу» пояснює сезонним явищем: синьо-зелені водорості та застої у внутрішньо будинкових водопровідних мережах.

Через кількість звернень від містян питання розглядали на апаратній нараді. Директор підприємства, яке забезпечує місто водою, Борис Дуденко про її якість сказав так: «Причина перша – це річка Дніпро. Річка Дніпро з кожним роком, якість води стає гіршою. На жаль, держава не займається системно цим питанням. Друга причина – це застій води в наших внутрішньо будинкових мережах».

Миколаївські мережі живляться з Дніпра. Екологи називають одну з причин раннього цвітіння води: через збільшення скидів побутової хімії в ріку активізуються і водорості.

«Звичайно, коли водорості розмножуються в таких великих кількостях, вони виділяють велику кількість токсичних речовин. Вони погіршують якість води, питної води», – розповів еколог Олег Деркач.

У п’ятиповерховому будинку на вулиці Генерала Карпенка, 57 живе Олена Потапенко. Жінка про воду з крана говорить так: «Влітку, коли ми приїхали з відпочинку, ми помітили, що вода дуже віддає мулом. Просто з-під крана. Не потрібно принюхуватись. Одразу чутно, що вода не належної якості».

На водоканалі ідеї щодо розв’язання цієї проблеми мають. А грошей поки що ні.

За словами Бориса Дуденка, водоканал разом з європейськими спеціалістами розробив концепцію для проєктування та реалізації реконструкції очисних споруд водопроводу. Водоканал вийшов на європейський інвестиційний банк з проханням дозволу взяти ще один кредит в розмірі 20 мільйонів євро для модернізації та реконструкції очисних споруд водопроводу.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *