16.04.2019

Пожежа Нотр-Дам, що відомо на даний час

Масштабна пожежа, що сталася напередодні ввечері у 850-річному соборі Паризької Богоматері, є трагічною подією не лише для Франції, французького народу, але й історії, культури, цінностей та спадщини усього цивілізованого світу.

Пожежа почаласяо 18.50. Про це повідомив речник собору. У цей же час паризькі пожежні, які виконують обов’язки у системі цивільної безпеки Міністерства внутрішніх справ Франції, відбули на місце надзвичайної ситуації.

Серед головних невтішних і частково оптимістичних новин на даний час:

— людських жертв та постраждалих у результаті пожежі немає;

— вогонь локалізований, перебуває під контролем;

— головний шпиль собору висотою 96 м (створений з деревини дубу, покритий свинцем, реконструйований у 19 ст.) зруйновано;

— основні конструкції, включаючи дві вежі і фасад, а також реліквії (були у процесі реконструкції перенесені у сховище) врятовані і збережені;

— збитки у середині Нотр-Даму, нанесені вогнем, водою, обвалом дерев’яних конструкцій, наразі не оцінені, але становитимуть сотні мільйонів євро;

— Президент Франції, ЮНЕСКО, уряди багатьох країн світу обіцяють сприяти відновленню історичної, культурної і духовної пам’ятки, що може затягнутися на роки.

Увечері понеділка у соціальних мережах, французьких і світових ЗМІ почали з’являтися і активно оновлюватися у режимі реального часу фото і відео пожежі.

Візуально було очевидно, що великий вогонь, густий дим найбільше зосереджений і поширюється на дерев’яному даху Нотр-Даму, де розташований головний шпиль. Ця частина будівлі обнесена будівельними лісами, адже собор перебуває на реконструкції.

З’являється попередня версія пожежних, що пожежа може бути потенційно пов’язане із будівельними роботами в соборі. Прокуратура розпочинає розслідування.

Президент Франції Еммануель Макрон скасував (відклав), заплановане на 20.00 понеділка, своє телезвернення до нації у зв’язку із масштабною пожежею у соборі.

Метою звернення було реагування на вимоги протестного руху «жовтих жилетів» та оголошення, важливих рішень з метою подолання соціально-економічної кризи у країні.

«Паризька Богоматір у вогні. Це емоції усієї нації. З думками за всіх католиків і усіх французів. Як усі наші співвітчизники, я із сумом сприймаю, сьогодні увечері, як горить частинка нас», — написав Макрон у Twitter.

Французький лідер прибув на місце надзвичайної ситуації, провів нараду з керівництвом МВС, пожежними та пообіцяв розбудувати й відновити Нотр-Дам.

«Нотр-Дам – це наша історія, наша література, частина нашої душі, місце всіх наших визначних подій, так само, як епідемій, війн, наших свобод, епіцентр нашого життя», — сказав Макрон на тлі ще охопленого вогнем собору.

Для гасіння та ліквідації наслідків пожежі залучено близько 500 пожежних. Місце надзвичайної події оточене поліцією. Громадян просять залишити квартали навколо, щоб не заважати проїзду спеціального транспорту.

За попередніми, але однозначними оцінками експертів, включаючи архітекторів та істориків, відновити Нотр-Дам буде надзвичайно складно. Адже найбільше постраждали і зазнали руйнації унікальні дерев’яні конструкції. Вони створювалися ексклюзивно ручною роботою теслярів найвищого професійного рівня.

Нотр-Дам де Парі – один із найбільших стародавніх католицьких соборів. Будувався уподовж 12-14 століть. 850-річчя собору відзначалося у 2013 році.

Щороку його відвідують близько 13 млн. людей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *