09.09.2021

Поліція відкрила провадження щодо псевдоекологів «Стоп шлам» за підробку експертизи

Хто хоче стати мільйонером? ГО «Стоп шлам» судиться з МГЗ: по 7 млн грн кожному – саме таку суму екоактивісти вимагають для буцімто потерпілих від діяльності заводу. Загалом – 9 мільярдів гривень.

Щоправда, психологічна експертиза, на яку вони посилаються, сумнівна. А у списку постраждалих – багато «мертвих душ». Деталі цієї афери розслідувала журналіст Наталія Дігтяр.

«Стоп шлам» – громадська організація з Миколаєва, створена за кілька місяців до початку екологічного конфлікту. Своєю мішенню активісти обрали Миколаївський глиноземний завод – це унікальне підприємство з добування глинозему. Виробництво і справді небезпечне, бо відходами його діяльності є шлам.

Історія розпочалася рік тому, коли громадська організація подала позов на 9 млрд гривень проти заводу. Мовляв, жителі прилеглих територій масово страждають від діяльності небезпечного виробництва. На підтвердження «Стоп шлам» надав висновки наукової експертизи – щоправда, чомусь психологічної

Рішення першої інстанції екоактивісти «Стоп шламу» виграли.

Однак не все виявилося так просто.

«Коли ми почали копати далі – з’ясувалося, що факти переважно недостовірні, наприклад, експертиза. А більшість так званих асоційованих членів «Стоп шламу» і гадки не мають про те, що вони «постраждали». Псевдоекологи заволоділи персональними даними цих осіб», – розповідає журналістка.

Активісти «Стоп шламу» демонструють відео 10-річної давнини

А кадри «марсіанської пустелі», які розганяли у ЗМІ для резонансу, взагалі – десятирічної давнини.

Понад те, психологічна експертиза, на якій ґрунтувався позов «Стоп шламу» й рішення суду, виявилася новаторською знахідкою, у чому зізналися самі експерти.

«Ми експериментували. Ця методика не затверджена», – повідомив представник Асоціації психологів України Олександр Вакуленко.

Як повідомив адвокат МГЗ Володимир Ващенко, з цього приводу Нацполіцією здійснюється досудове розслідування щодо експертів за статтею «Введення в оману суду» шляхом подання завідомо неправдивого експертного висновку.

Джерело: СтопКор

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *