28.07.2019

Помер відомий миколаївський поет Володимир Пучков

27 липня перестало битися серце ПУЧКОВА ВОЛОДИМИРА ЮРІЙОВИЧА, відомого миколаївського поета і громадського діяча, головного редактора газети «Вечерний Николаев», заслуженого журналіста України.

Володимир Пучков був патріотом, цілковито відданим своєму рідному місту. Для багатьох він став наставником, вчителем.

Народився Володимир Юрійович в 1950 році в місті Слов’янськ Донецької області. Однак, уже в 1952 р. його сім’я переїжджає до Миколаєва, який став рідним містом для митця. Тут він з відзнакою закінчив школу № 2 та філологічний факультет Миколаївського державного педагогічного інституту.

В 1976 р. став членом Спілки журналістів України, а з 1987 р. — членом Національної Спілки письменників України.

Володимир Пучков працював в редакціях різних газет нашого міста. Однак найяскравіше його талант розкрився у виданні  «Вечерний Николаев», яке очолював з 1994 р. і по теперішній час. Заснував першу в Миколаєві дитячу газету «Малёк», що виходила у 1995-2005 рр.

Митець є автором численних поетичних збірок: «Парусный цех», «Видимо-невидимо», «Вечерний чай», «Штрафная роща», «На стыке моря и лимана». Вірші та переклади Володимира Пучкова опубліковано в низці антологій, колективних збірниках, альманахах, журналах «Юность», «Радуга», «Дружба народов», «Дніпро», «ШО», «Крещатик» (Німеччина), «Новый берег» (Бельгія), «Континент» (США) тощо. Його вірші переведені на англійську, сербську, китайську мови.

Діяльність Володимира Пучкова не обмежувалась журналістикою та поезією. Він був активним громадським діячем. Володимир Юрійович відомий усім як голова правління благодійного фонду «Миколаїв-2000», який допомагав втілювати у життя важливі для міста проекти. Входив до складу оргкомітету загальноміської програми «Городянин року» — «Людина року» з моменту заснування програми та до складу авторського колективу, який створив Гімн Миколаєва в 2004 році.

Митець має численні нагороди. Він удостоєний Всеукраїнської літературної премії ім. Миколи Ушакова та премії «Планета поета» ім. Леоніда Вишеславського, має Диплом лауреата VI Міжнародного конкурсу ім. М. Волошина. У 2009 завоював титул «Короля поетів» на Всеукраїнському турнірі російськомовних поетів України «Пушкінська осінь в Одесі». А у 2010 р. нагороджений золотою медаллю американського Фонду «Андерсон Хаус».

Миколаївський міський голова, Миколаївська міська рада та її виконавчі органи висловлюють щирі співчуття з приводу смерті Пучкова Володимира Юрійовича. Пам’ять про цю чудову людину назавжди залишиться в наших серцях.

2 Responses to Помер відомий миколаївський поет Володимир Пучков

  1. Ола-ла says:

    пусть покоится с миром, вечная память!!!!

  2. Александр says:

    Тяжелая утрата, ушел человек, с которым связана целая эпоха поэзии, журналистики и общественной жизни николаевской общины. Светлая и вечная память Владимир Юрьевич. Помним, скорбим.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *