06.07.2021

Прикарпатські пошуковці шукатимуть могилу брата Бандери на Миколаївщині

Брата лідера ОУН Степана Бандери Богдана вбили у 1944 у Баштанському районі, що на Миколаївщині. Пошуковці комунального підприємства «Пам’ять» мають намір вирушити туди, аби віднайти його могилу та перепоховати вдома, на Прикарпатті.

Про це керівник підприємства, історик Василь Тимків повідомив під час етеру на ОТБ Галичина, пише Бліц-Інфо.

«На це рік ми запланували два пошуково-екгуменаційних захода за межами області. Це стосується пошуку поховання Богдана Бандери — рідного брата Степана Бандери. Він загинув від рук німців на території сучасної Миколаївської області. І є досить доречним віднайти це поховання та перепоховати на його рідну Батьківщину у Старому Угринові«, — відзначив історик.

Також Василь Тимків повідомив, що до них звернувся син полковника Української повстанської армії Омеляна Грабця на псевдо «Батько». Грабця вбили на Вінничині, але де його могила точно — зараз невідомо. Відтак, його син, який мешкає у Коломиї, звернувся за допомогою до прикарпатських пошуковців. Тож наші історики разом з львівськими колегами проведуть виїзну експедицію до містечка Літин, що на Вінничині.

За словами Василя Тимків, цьогоріч «Пам’ять» розширить програму пошуку жертв політичних репресій, на це є вже схвалення Івано-Франківської обласної ради.

«Ми маємо у планах пошук таких поховань у Тлумацькій тюрмі НКВД, також у Калуші, Косові. Загалом у нас на території області є 36 обєктів, де колись були в’язниці НКВД. У 30 з них ми вже побували, але більшість з них потребують більш глибокого дослідження. Треба досліджувати і підвали, і територію довкола, бо там можуть бути поховання. Приємно, що нашу роботу розуміють і підтримують також і місцеві ради», — відзначив історик.

У сім’ї Бандер було семеро дітей. Четверо братів – Богдан, Олександр, Василь, Степан та троє сестер – Марта-Марія, Володимира та Оксана. Усі вони стали діячами націоналістичного руху. І усі вони за це отримали покарання – хлопці були убитими, дівчата – заслані в радянські табори.

Комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів «Пам’ять» вже майже 10 років пошуком, розкопками та екгумацією перепоховання осіб, які загинули чи померли внаслідок депортацій, політичних репресій та воєн. Тут працюють історики, археологи, геологи та судмедексперти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *