17.08.2019

Прокуратура Миколаївщини повернула державі 579,92 га особливо цінних земель

Рішенням Снігурівського районного суду від 15.08.2019 задоволено позов Баштанської місцевої прокуратури та визнано незаконними накази Головного управління Держгеокадарсту в області, визнано недійсними договори оренди земельних ділянок та повернуто їх державі.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Миколаївської області.

Відповідно до вимог діючого у 2013 році законодавства громадяни мали право на пільгове (без проведення аукціону) отримання земель в оренду для створення фермерського господарства, як однієї із основних форм підприємницької діяльності у сфері сільськогосподарського виробництва.

Як установлено Снігурівським відділом Баштанської місцевої прокуратури, у 2013 році, будучи головою фермерського господарства та маючи у користуванні земельні ділянки, особа отримала в оренду на пільгових умовах 579,92 га ріллі в межах території Першотравневої сільської ради Снігурівського району вартістю 31 226 032 грн. нібито для створення фермерського господарства.

Однак, після отримання в оренду цих земель у позаконкурентному порядку, вказана особа передала земельні ділянки в суборенду аграрному підприємству строком на 48 років.

Реагуючи на зазначені порушення, Баштанська місцева прокуратура звернулась до Снігурівського районного суду з позовом про визнання незаконними наказів Головного управління Держгеокадарсту в області, недійсним договору оренди земельної ділянки та повернення її державі.

За принципової позиції органів прокуратури області рішенням Снігурівського районного суду вказаний позов задоволено в повному обсязі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *