18.07.2021

Південнобузькому мостову переходу, в народі Варварівському мосту, сьогодні виповнюється 57 років

У липні 1964 року в Миколаєві відкрили Варварівський міст. Через нього пролягає траса міжнародного значення М-14 «Одеса-Мелітополь-Новоазовськ». В якому стані зараз перебуває ця споруда і чому його хочуть передати на баланс державі – читайте далі.

Аварійність дорожнього покриття, механічних та конструктивних елементів Варварівського мосту визнали у 2008 році. Такі дані навів директор комунального підприємства «Експлуатаційне лінійне управління автодоріг» Віталій Шевченко. На балансі цього підприємства перебуває міст. Востаннє робили поточний ремонт мосту на початку 2000-х років. Тоді частково змінювали дорожнє покриття, ортотропні плити та комунікації.

«Цей міст проєктувався з урахуванням того, що машини, які по ньому проїжджають, мають максимальну навантажену масу до 40 тонн. Коли робили цей міст, такої кількості таких автомобілів не було. Максимальне навантаження, яке на сьогодні виведено експертизою ще 2008 року – 25 тонн», – розповів директор КП “ЕЛУ автодоріг” Віталій Шевченко.

Південнобузька мостова переправа. 57 років тому в Миколаєві відкрили Варварівський міст

За словами Віталія Шевченка у 2021 році фінансування на проведення поточного ремонту мосту недостатнє.

«На всі мости, включаючи Інгульський, Варварівський, Широкобальський, Аляудський, виділено 7,5 мільйона на весь рік. Фактично це собівартість обслуговування, електрики, зарплата співробітників, охорона цих мостів і мінімальне утримування: йдеться про те, що згоріла лампочка – поміняли, витекло мастило – поміняли, тобто мінімальне», – каже Віталій Шевченко.

Директор департаменту житлово-комунального господарства Сергій Коренєв каже, що востаннє проводили експертизу стану Варварівського мосту в 2017 році. Тоді його визнали непридатним до експлуатації.

«Проблем по мосту дуже багато: і по розвідній частині, і по опорній частині, і по балках, безпосередньо на яких знаходиться саме асфальтове покриття, і по плитах ортотропних, і по з’єднувальних елементах, тобто враховуючи те, що останній ремонт був майже 30 років тому, стан мосту потребує уваги. На той час вираховувався по декількох напрямках: малий, середній і великий. Озвучувалися цифри 400 мільйонів по такому, найменшому ремонті, 700 мільйонів озвучувалися при середньому ремонті, не враховуючи розширення проїзної частини, та, здається, мільярд двісті озвучувалися проєктантами з розширенням проїзної частини”, – розповів Сергій Коренєв.

Варварівський міст відкрили 18 липня 1964 року. Довжина основної частини – 750 метрів і 1350 метрів разом з насипною дамбою. На момент відкриття це був найдовший автомобільний міст у колишньому Радянському Союзі, – розповідає краєзнавець Андрій Шинкаренко.

Південнобузька мостова переправа. 57 років тому в Миколаєві відкрили Варварівський міст

“Це перший міст, який будувався в Радянському Союзі камуфлетним способом: забивали вниз палі, була закладена вибухівка, на глибині 30 метрів проводився вибух. Палі забивали глибше, подавався бетон і утворювалася «нога», міцний фундамент для палі. За допомогою електромоторів міст розвертається на 90 градусів. Це все відбувається після натискання однієї кнопки. Замки закривалися, автоматично відкривалися шлагбауми, але зараз половина цієї техніки, на жаль, не працює», – розповідає краєзнавець Андрій Шинкаренко.

Андрій Шинкаренко каже, що востаннє робили капітальний ремонт мосту у 1991 році. Він тривав декілька місяців. Начальник служби автомобільних доріг Олександр Антощук відмовився надавати коментар щодо стану Варварівського мосту.

За словами директора житлово-комунального господарства Сергія Коренєва, після проведення експертизи у 2017 році, тендери на проєктування ремонту проводили двічі. В обох випадках після укладення договору нічого не було здійснено. Тоді Миколаївська міська рада прийняла рішення про передачу Варварівського мосту на баланс Укравтодору, який погодив дане рішення.

Сьомого липня 2021 року відбулась нарада з профільними міністерствами щодо передачі мосту на баланс держави. Прийняття рішення довелося відкласти, оскільки Міністерство економічного розвитку не за формою подало документи щодо вартості капітального вкладу на ремонт мосту. Для того, щоб передати його на баланс держави, потрібно переробити документи. Про це повідомив під час прямого ефіру в Instagram міський голова Олександр Сєнкевич.

Наразі на Варварівському мосту, у зв’язку з ремонтними роботами, які проводяться на трасі М-14, третій тиждень утворюються затори.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.