08.09.2021

«Підвищення тарифу на тепло – не забаганка, а економічно обґрунтована необхідність», — директор «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов

У вересні ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» винесе на розгляд виконавчого комітету Миколаївської міської ради питання про затвердження нового тарифу на послугу з постачання теплової енергії для таких категорій споживачів, як населення, бюджетні установи, релігійні організації та інші споживачі.

При цьому для категорії населення економічно обґрунтований тариф, який включає оновлені ціни на газ, електронергію та інші складові тарифу становитиме 2553 грн / Гкал. У разі непідвищення тарифу — різниця між чинним і економічно обґрунтованими тарифами має компенсуватися з місцевого бюджету.

Про це в ефірі програми «Добрий вечір» на телеканалі ТРК «Нис-ТВ» розповів директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов.

Він пояснив, що чинний тариф минулого року для категорії населення становить 1482, 5 грн / Гкал, а затверджений в грудні минулого року НКРЕКП — 2000 грн / Гкал. Проте, на сьогодні й цей тариф вже є збитковим для підприємства через підвищення в рази цін на газ, його транспортування, електроенергію тощо.

 

«Економічно обґрунтований тариф для населення сьогодні становить 2553 гривні. Чинний тариф минулого року — 1482. Економічно обґрунтований тариф, який затвердила нам НКРЕКП в грудні минулого року — 2000, але його так і не було застосовано. Але, в тарифі, який затвердила НКРЕКП газ становить 6,4 грн/ м3, а він вже 7,4 грн/ м3. Навіть якщо ми застосуємо тариф НКРЕКП, у нас все одно буде нестача оборотних коштів. Звідси і виникає різниця в тарифах», — розповів Микола Логвінов.

 

Директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» також додав, що згідно з постановою Кабінету міністрів, наразі місцеві органи влади повинні самі затверджувати нові тарифи на деякі комунальні послуги, включаючи тариф на постачання теплової енергії.

«Тарифи на тепло мають бути затверджені за 30 днів до початку опалювального сезону. Ми плануємо, що це повинно бути до кінця вересня. Це виняткові повноваження виконкому», — зауважив Микола Логвінов.

 

Він також зазначив, що у разі непідвищення тарифу для населення, різниця між чинним і економічно обґрунтованими тарифами має компенсуватися з місцевого бюджету.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.