23.09.2019

Під Одесою майже 100 осіб кілька років тримали в рабстві

Чоловіків і жінок змушували тяжко працювати в полі, а за відмову або спробу втечі важко били.

У Києві слідчі завершили досудове розслідування відносно 12 осіб, які, за даними правоохоронців, кілька років утримували в неволі в Одеській області понад 80 осіб. Про це в понеділок, 23 вересня, повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

«Замовниками «живого товару» виявилася сімейна пара — громадянин Грузії і громадянка України — власники сільськогосподарського підприємства, розташованого в Одеській області. Протягом 2015 — 2018 років на центральних залізничних вокзалах Києва, Одеси, Миколаєва та інших міст найняті ними вербувальники підшукували осіб, які перебувають в уразливому становищі і не мали постійного місця проживання», — йдеться в повідомленні.

Зловмисники пропонували їм роботу під Києвом з зарплатою від 200 до 500 гривень у день, безкоштовне житло та харчування. Однак замість цього завербованих людей доставляли в Одеську область, де після приїзду у них відбирали паспорти і мобільні телефони. Потім їх селили в барак, де в кожній кімнаті в нелюдських умовах проживали до 15-20 чоловік, як чоловіків, так і жінок.

«При цьому постраждалі постійно піддавалися фізичному і психологічному насильству з боку охоронців зазначених бараків. Робочих, які відмовлялися працювати або намагалися втекти, жорстко били в присутності інших працівників для недопущення таких інцидентів надалі«, — відзначили в прокуратурі.

Особистості учасників злочинної групи встановили, їх затримали. Під час досудового розслідування було встановлено 82 потерпілих.

Наразі в кримінальному провадженні потерпілими заявлені цивільні позови на загальну суму понад 2,3 млн гривень.

На майно зловмисників накладено арешт, це 12 автомобілів і один мільйон гривень. Обвинувальний акт спрямований до Солом’янського районного суду Києва. Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до 15 років з конфіскацією.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *