29.07.2021

Разумков відвідав Миколаївську обсерваторію та пообіцяв допомогти з реставрацією 

Включити Миколаївську астрономічну обсерваторію до програми Міністерства культури «Велика реставрація» не вийде, адже об’єкт на балансі Міністерства освіти і науки. Втім, у Верховній раді про проблему знають та намагаються вирішити.

Про це розповів голова Верховної ради Дмитро Разумков після екскурсії закладом.

«Є проблема з проєктно-кошторисною документацією (ПКД), я сподіваюсь, що ми зможемо її вирішити. Не знаю, наскільки це швидко відбудеться, але ми розуміємо цю проблему, будемо шукати шляхи вирішення. Можливо, оскільки це відбувалось раніше, змінами до бюджету, вносити відповідні кошти на ПКД. Може на рівні Кабміну колеги зможуть знайти механізм, як це зробити», – розповів Дмитро Разумков.

До реставрації Миколаївську обсерваторію готували ще у 1988 році. Тоді два роки робили проєктну документацію.

«Коли сюди прийшли реставратори, зняли весь захисний шар з каменю. І до 91 року встигли зробити лише три стіни», – сказала керівниця архіву Миколаївської астрономічної обсерваторії Владлена Попова.

Науково-дослідний інститут Миколаївська астрономічна обсерваторія знаходиться в державній формі власності. Комплекс будівель, у якому розташований інститут, почали будувати у 1821 році. Він входить до попереднього списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

«Обласна державна адміністрація зробила все можливе для цього. Ми ініціювали цю реставрацію і підготували Міністерству освіти і науки професійну заявку, силами фахівців та науковців, тому заявка уже подана. Сподіваємось, що другий-третій транш обов’язково попаде, не залишиться без уваги держави», – розказав заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров.

Попередня вартість реставрації обсерваторії майже 250 мільйонів гривень.

За словами Дмитра Разумкова, відшукати такі кошти до кінця 2021 року неможливо, втім, якщо Кабінет Міністрів збільшить фінансування програми «Велика реставрація», то обсерваторію включать до списку програми.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *