27.03.2019

Регулятор оштрафував ще чотири українські облгази на загальну суму 3,4 млн грн за донарахування у платіжках за газ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), наклала штрафи за невиконання рішення регулятора про заборону донарахувань у платіжках за газ на трьох операторів газорозподільних мереж на загальну суму 3,4 млн грн, повідомляє 26 березня «Інтерфакс-Україна».

Штрафи торкнулися компаній «Івано-Франківськгаз», «Харківгаз», «Хмельницькгаз» та «Закарпатгаз». Кожна з них муситиме виплатити по 850 тис. грн.

НКРЕКП також зобов’язала облгази перерахувати обсяги газу, які ті нарахували побутовим споживачам у платіжках.

Відомство також звернулося до Антимонопольного комітету з вимогою провести розслідування щодо ймовірнвого зловживання облгазами своїм монопольним становищем. Представники облгазів заявили, що будуть оскаржувати ці рішення.

6 грудня 2018 року «Нафтогаз» заявив, що облгази і газзбути, підконтрольні бізнесмену Дмитрові Фірташу, дезінформують споживачів у квитанціях за сплату газу – у листопаді більшість побутових споживачів України отримала від своїх постачальників газу платіжки з донарахуваннями за жовтень і попередженням про донарахування за три попередні роки зі значними сумами.

10 грудня в «Нафтогазі» повідомили, що облгази та пов’язані з ними структури збуту газу нараховують споживачам штучну заборгованість, а потім чинять психологічний тиск, погрожуючи швидким вимкненням. Вони закликали в разі наявності у платіжці за газ незрозумілих додаткових нарахувань написати скаргу у газзбути з вимогою перерахувати обсяги спожитого палива.

НКРЕКП заборонила облгазам приводити до стандартних обсяги природного газу, використаного побутовими споживачами, та здійснювати донарахування у платіжках. Регулятор заявив, що перевірить 20 українських облгазів за додаткові суми у платіжках.

22 березня 2019 року НКРЕКП оштрафувала компанії «Вінницягаз», «Волиньгаз» і «Київоблгаз» на загальну суму 2,55 млн грн.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *