08.09.2021

Рекордна кількість пропозицій: в Миколаєві стартувало голосування за проекти «Громадського бюджету»

У стінах Миколаївської мерії директор Департаменту економічного розвитку Тетяною Шуліченко розповіла, що з 8 вересня стартує період голосування за проекти «Громадського бюджету», а також — про новаторських рішеннях цього року, а також про рекордну кількість поданих проектів.

За тематикою переважна їх більшість стосується благоустрою, влаштування дитячих та спортивних майданчиків, створення нових зелених зон.

Тетяна розповіла, що в цьому році автори подали рекордну кількість заявок в порівнянні з минулими роками:

З 8 вересня стартує голосування за проекти «Громадського бюджету». Що стосується проєктів, то цього року такий рекорд по подачі проектів порівняно із минулорічними, то у цьому році була подана найбільша кількість — 166 проектів. Серед цих проектів переважають проекти, зокрема це влаштування спортивних майданчиків, влаштування дитячих майданчиків, також влаштування фестивалів. Серед проектів, які допущені до голосування експертною комісією 125 проектів, тобто мешканці Миколаєва можуть обирати із 125 проектів, які будуть на сайті Миколаївської міської ради. Переглядаючи ці проекти, кожен мешканець міста може обрати один великий, один соціальний та один мали проект.

Крім того, чиновниця зазначила, що в нинішньому році в більшості авторів поданих проектів виявилися жінки, зокрема заявки подавали люди від 31 до 40 років:

— Що стосується вікової категорії та статті авторів проектів, то можна зазначити, що у цьому році така тенденція, що проекти подавалися більше жінками. Найактивнішими у цій категорії виявилися містяни від 31 до 40. Проголосувати за проект може будь-який мешканець міста Миколаєва, який зареєстрований в місті та досяг 14-річного віку, а також має паспорт або ID-картку. Окрім цього, введені зміни до положення про громадський бюджет, тепер внутрішньо переміщені особи також мають можливість у паперовому вигляді проголосувати за проекти.

Крім того, варто сказати, що на реалізацію кращих пропозицій, які будуть втілені в життя в 2022 році, в міському бюджеті заплановано 21 млн грн: 12,6 млн грн — на великі, 2,1 млн грн — соціальні та 6,3 млн грн — малі.

Також дізналися про причини негативних висновків стосовно поданих проектів від комісії.

— Зокрема це стосується, щоб питання не відносилося до комунальної власності, тобто, щоб земельні ділянки не були в комунальній власності або в оренді, також були питання щодо деяких кошторисів, а також були питання, коли автор вже знаходиться за межами країни і не планує в цьому році повертатися погодити ті чи інші зміни.

Ми також дізналися про те, скільки з 119 реалізованих проектів, за весь час існування програми, було взято на баланс міста.

— Дивіться, деякі з цих проектів були реалізовані в школах, дитячих садочках, закладах культури, то вони знаходяться на балансі цих закладів. Є часть обєктів про які ви кажете, це зокрема дитячі майданчики або спортивні майданчики, у яких є проблема з балансоутримувачем, зокрема це стосується нашого підприємства «Пілот», яке створено наразі проходить перевірку в Антимонопольному комітеті, а згодом йому виділять фінансування і потім воно зможе утримувати.

Шуліченко також зазначила, що після зайоржений голосування за проекти цього року, планується внести зміни в програму «Громадського бюджету».

— Ми, як правило, робимо такий зріз проблем, які виникають і мешканець, і член координаційної ради, і член експертної ради може вносити свої пропозиції і до кінця року ми можемо вносити зміни. І от в рамках зміни до положення ми будемо обговорювати різні питання, але як вийдуть ці змін важко передбачити, бо ми ще не бачили увесь перелік, тому будемо чекати змін до положення.

Нагадаємо, що як і раніше, голосування буде проходити в електронному та паперовому вигляді. Так, віддати перевагу тій чи іншій ініціативи можна на сайті і в спеціальних пунктах для голосування, в цьому році їх три: в адміністративній будівлі Миколаївської міської ради, за адресою вул.Адміральська, 20. Режим роботи: понеділок-четвер 09:00 — 17 : 00, п’ятниця 9:00 — 16:00, в адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради. Адреса пункту: пр. Богоявленський, 314, м. Миколаїв; Режим роботи: понеділок — четвер 9:00 — 17:00; П’ятниця 09:00 — 16:00; в адміністрації Інгульського району Миколаївської міської ради. Адреса пункту: пр. Богоявленський, 1, м. Миколаїв; Режим роботи: понеділок — п’ятниця 9:00 — 16:00; працює без перерви.

Більш докладні інструкції по голосуванню можна знайти на офіційному сайті міськради. Також відзначимо, що саме голосування триватиме 14 днів — до 21 вересня 2021 включно.

Джерело: NikLife

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *