09.03.2021

Реформа для злодіїв

Коли у селах були повноправні сільради, вони розпоряджалися народною власністю на очах у громади. Якби навіть сільський голова чи депутат захотіли щось украсти, це одразу стало б відомо. 

Тепер сільради майже скрізь знищені, сільські громади позбавлені практично всіх конституційних прав та усього майна. Воно тепер у руках дуже далеких від села людей. Міських так би мовити «політиків», міських депутатів. А вони насправді чи не поголовно відомі як злодії-корупціонери, що вже майже все що можна розікрали у Первомайську.

Тепер приготовилися дерибанити землю і майно селян.

Первомайську районну раду очолили партнери колишньої Первомайської міської голови Людмили Дромашко — Анатолій Демидовський («Опозиційний блок») та Світлана Свідерко («Наш Край»). В одній упряжці з ними Олена Ющенко від «Солідарності», Всі вони стали заступниками голови райради. Головне ж крісло з 11 грудня формально займає Алєся Порхун.

Варто нагадати, що відтепер сфера впливу Первомайської райради поширюється і на ліквідовані Арбузинський, Врадіївський та Кривоозерський райони.Тож важко переоцінити масштаб перспектив, який відкривається перед командою «фахівців» по «розпилюванню» бюджету і дерибану земель.

До речі, мабуть через не погашену ще судимість Світлана Свідерко не змогла достатньо завоювати довіру виборців. Тому, щоб досвід екс-заступниці мера не пропав задарма, від депутатського крісла довелося відмовитися колезі по партії Ігорю Шереметі. Ця «рокіровка» була здійснена під час одразу двох позачергових сесій впродовж одного дня ще 18 грудня. Ноу-хау від обранців. А от ознайомитися з результатами поіменного голосування в цих питаннях неможливо й досі — їх не оприлюднюють. Як і з інших питань. 

Дотримання обов’язкових процедур для новоствореної ради та її керівництва взагалі, як виявляється, не закон. Навіть процес обрання голови райради Алєсі Порхун викликає багато питань. Під час таємного голосування 36 присутніх в залі депутатів дали лише необхідний мінімум голосів за її кандидатуру — 22. Злі язики стверджують, що Алєсі Порхун довелося голосувати самій за себе — інакше б не бачити їй керівного крісла. Просто не віриться, що таке можливо. Вона особисто заявляла про конфлікт інтересів, але участь в голосуванні все ж взяла.

Чи то для балансу думок, чи то в подяку за голосування, нова очільниця вирішила завести собі аж трьох заступників з різних партій. Хоча законом передбачено одного. Їхні прізвища вже наведено вище. Ясна річ, працювати на чолі величезного району чиновники будуть не за копійки. Тим більше двоє з них вже мають досвід роботи заступниками голови, і добре знайомі з системою надбавок і доплат. А щоб для себе коханих вистачало коштів, вирішили будь-що звільнити фахівців з досвідом і знаннями. Не зупиняючись перед грубими порушеннями трудового законодавства.

А це не просто шлях в нікуди — це шлях до відповідальності.

В.Кривошапко

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *