02.07.2021

Розслідування стосовно злочинної групи, яка налагодила наркотрафік на Миколаївщині, закінчили

Слідчі відділу розслідування особливо тяжких злочинів (детективи) Слідчого управління ГУНП в Миколаївській області за оперативного супроводження співробітників Управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ та під процесуальним керівництвом миколаївської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно злочинного угруповання мешканців м. Вознесенськ, які організували постачання та збут наркотиків у виправній колонії на Миколаївщині.

Відомо, що злочинну діяльність фігурантів координував 27-річний мешканець м. Вознесенськ, який наразі відбуває покарання у місцях позбавлення волі за вчинення особливо тяжкого злочину, та позиціонує себе як «смотрящий» за виправною колонією, здійснюючи контроль та злочинний вплив на засуджених.

Досудовим слідством було встановлено, що організатор залучив до злочинної діяльності щонайменше трьох мешканців Вознесенська, віком від 26-ти до 40-ка років. Фігуранти на волі виконували вказівки координатора: пакували та доправляли на територію установи заборонені посилки, перекидаючи наркотичні речовини через огорожу колонії. А організатор, який позиціонує себе як «смотрящий» за виправною установою, отримавши пакунок, особисто розфасовував та збував наркотичні речовини серед ув’язнених.

Відповідальним за передачу наркотиків у колонію був 35-річний чоловік. Тоді слідчі затримали його у порядку ст. 208 КПК України.

29 червня слідчі Слідчого управління ГУНП за процесуального керівництва прокуратури завершили розслідування по кримінальному провадженні щодо придбання та розповсюдження особливо небезпечних наркотичних засобів, психотропних речовин у місцях позбавлення волі (ч. 3 ст. 307 КК України) та відносно організатора угрупування за фактом умисного поширення в суспільстві злочинного впливу, за відсутності ознак зазначених у частині п’ятій статті 255 КК України, вчиненому в установах виконання покарань ( ч. 2 ст. 255-1 КК України).

Нині слідчі направили кримінальне провадження до прокуратури. Тепер суд вирішуватиме долю фігурантів.

Відповідно до санкції інкримінованих статей чоловікам загрожує ув’язнення на строк до п’ятнадцяти років із конфіскацією майна.

© Офіційний сайт Національної поліції в Миколаївській області: https://mk.npu.gov.ua/news/novini/mikolajivski-slidchi-zakinchili-rozsliduvannya-stosovno-zlochinnoji-grupi-yaka-nalagodila-narkotrafik-do-vipravnoji-koloniji/

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *