12.02.2020

«Різноманіття та незалежність мислення»: в Миколаєві стартував 10-й Фестиваль американського кіно

У Миколаєві стартував показ документальної програми 10-го фестивалю американського кіно «Незалежність». Фільм про перевиховання студентів у тюрмі суворого режиму відкрив серію безкоштовних показів кращих стрічок з США. Стрічку миколаївському глядачеві представив особисто режисер Тім Скаусен.

Офіційний кіностарт фестивалю відбувся у неділю, 9 лютого, у Муніципальній виставковій залі.

Окрім режисера, на фестиваль до Миколаєва приїхали представники Посольства США в Україні – спеціаліст відділу культури Анна Сумар та заступник аташе з питань культури Брайан Фурман.

«Ми любимо свою країну за те, що в ній є різноманіття та незалежність мислення. І ці фільми поєднують ці традиції. Ми хочемо ними поділитися з вами!», — зазначив Брайан Фурман, заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні.

Фільмом-відкриття стала стрічка «НУЛЬ ВІДСОТКІВ» режисера Тіма Скаусена, який особисто представив миколаївцям свою роботу, яка «під мікроскопом» розглядає програму вищої освіти в тюрмі суворого режиму Сінг-Сінг. Після перегляду глядачі мали можливість наживо поспілкуватися із режисером та поставити йому всі питання, які цікавлять.

«Ми щойно приїхали в Миколаїв, і нам ваше місто здалося дуже приємним та дуже веселим. Тому нам дуже приємно бути тут. У США ми часто бачимо роль документального кінематографіста, щоб показати речі і місця, в які звичайній людині важко потрапити. І в цьому випадку ми разом з вами опинимося за стінами тюрми строго режиму, де перебуває багато злочинців. Ми побачимо з вами, як освіта міняє їхні життя», — прокоментував свій фільм режисер.

У самій назві «Нуль відсотків» криється підсумок цієї роботи і її ефективності: до сих пір не було зафіксовано жодного рецидиву. При тому, що середній відсоток повернення до правопорушень серед колишніх ув’язнених коливається на рівні 60%.

Серед гостей фестивалю був також міський голова Олександр Сєнкевич, який подякував глядачам, що ті обрали «думаюче кіно».

«Друзі, я радий, що в нас вже другий рік поспіль відбувається цей фестиваль. Хоч він і десятий в Україні, але в Миколаєві він вже вдруге. Я думаю, що тут зібралося багато любителів «Marvel», проте сьогодні ви тут такого не побачите. Документальне кіно цікаве тим, що воно відображає наше з вами життя… Щодо фільму, я думаю, що будь-яка людина, навіть та, яка здається дуже поганою, має право на другий шанс. І як кажуть, не будемо нікого судити, та будемо думати як допомогти людині, яка знаходиться поряд з нами, ставати кращою. Я впевнений, що сьогодні в процесі перегляду цього фільму, кожен візьме для себе щось нове та буде йти із цим лише вгору. А разом із тим і все місто Миколаїв. Дякую!», — зазначив міський голова.

Кінострічка «Нуль відсотків» нещодавно придбана каналом HBO й отримала ряд престижних нагород: приз за кращу режисуру в Лас-Вегасі, Брекерінджі, Вейл, Арлінгтоні, Огайо, на кінофорумі Urbanworld, а також нагороду «Срібне серце» на кінофестивалі в Далласі.

В рамках фестивалю миколаївці на великому екрані побачать шість документальних  титулованих повнометражних стрічок на актуальні соціальні теми та про відомих американських героїв сьогодення. Вони викликали найбільший інтерес на міжнародних кінофорумах та отримали схвальні відгуки за версією кінокритиків. Вхід на всі покази безкоштовний.

Фестиваль проходить за підтримки Посольства США в Україні. Організатор фестивалю в Миколаєві: КУ «Агенція розвитку Миколаєва» та платформа «My ART», яка займається створенням і підтримкою культурних проектів у Миколаєві.

 

КУ «Агенція розвитку Миколаєва»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *